Buckinghamshire Schools Track & Field Championships - Milton Keynes - 10 June 2017
T6 Inter Boys 100m Heat 1
1 121 Joseph Eggleton Chesham Grammar School 11.6 Q
2 384 Ben Edeh Stowe School 11.6 Q
3 291 Jesse Onyas Sir Henry Floyd GS 11.7 Q
4 233 G Vaughan Great Marlow School 11.9 q
5 413 K Fenty Grange School 12.2
6 15 Jake Lewington Sir William Borlase GS 12.2
7 386 M Alberts Stowe School 12.4
8 177 D Oloko Chalfonts Community College 12.4
Inter Boys 100m Heat 2
1 412 L Richards Grange School 11.2 ESAA
2 338 Ben Roxbee Cox Cottesloe School 11.6 Q
3 45 J Jones Princes Risborough School 11.8 Q
4 132 Hugo Wallace Denbigh School 11.9 q
5 178 M Andrade Chalfonts Community College 12.6
6 385 J Gasura Stowe School 15.8
T24 Inter Boys 100m Final
1 412 L Richards Grange School 11.1 ESAA
2 121 Joseph Eggleton Chesham Grammar School 11.1 ESAA
3 384 Ben Edeh Stowe School 11.3
4 291 Jesse Onyas Sir Henry Floyd GS 11.4
5 338 Ben Roxbee Cox Cottesloe School 11.4
6 132 Hugo Wallace Denbigh School 11.5
7 45 J Jones Princes Risborough School 11.8
T18 Inter Boys 200m Final
1 121 Joseph Eggleton Chesham Grammar School 22.7 ESAA
2 420 Ethan Wiltshire Hazeley Academy 22.9
3 338 Ben Roxbee Cox Cottesloe School 23.6
4 16 Michael Hall Sir William Borlase GS 23.6
5 391 D Saghri Stowe School 24.0
6 38 Felix Hale Dr Challoner's Grammar School 25.4
7 39 Alex Burn Dr Challoner's Grammar School 26.1
T21 Inter Boys 400m Final
1 93 Oliver Henry Ousedale School 54.6
2 40 Harry Russell Dr Challoner's Grammar School 55.5
3 386 M Alberts Stowe School 56.6
4 288 Nicholas Moss Royal Grammar School 58.4
T14 Inter Boys 800m 800m Final
1 36 Cameron Reid Dr Challoner's Grammar School 2:07.6
2 37 Tommy Davies Dr Challoner's Grammar School 2:11.5
3 96 Ben Hope Royal Latin Grammar School 2:11.9
4 155 Marcus Lovell Oakgrove School 2:12.7
5 92 Charlie Sanders Ousedale School 2:16.1
6 262 Charley Madgin Hazeley Academy 2:23.7
7 389 E Brosnan Stowe School 2:25.4
8 390 E Don Stowe School 2:26.1
9 263 J Bennett Hazeley Academy 2:28.9
T28 Inter Boys 1500m Final
1 168 Jack Meijer Walton High School 4:07.3
2 408 Max Perri Aylesbury Grammar School 4:08.0
3 411 Ben Lindars Aylesbury Grammar School 4:21.3
4 213 Ross McGarvie John Hampden Grammar School 4:22.9
5 405 James Dowsett Stantonbury School 4:23.5
6 410 Fin Bell Aylesbury Grammar School 4:25.0
7 94 Robert Hickman Ousedale School 4:37.2
8 406 Galen Butler Stantonbury School 4:41.7
9 156 Finlay Gibbs Oakgrove School 4:43.2
10 399 J McCallum Stowe School 4:49.7
11 400 C Chambers Stowe School 4:51.0
12 95 Peter Hickman Ousedale School 4:53.0
Inter Boys High Jump
1 289 Kam-Cheung Lambert Royal Grammar School 1.73
2 386 M Alberts Stowe School 1.70
3 401 T Udovenchuk Stowe School 1.65
4 322 E Harvell Amersham School 1.50
F21 Inter Boys Long Jump
1 394 Ed Anderson Stowe School 5.73
2 395 Jack Comyn Stowe School 5.53
3 178 Matias Andrade Chalfonts Community College 4.53
4 177 Dapo Oloko Chalfonts Community College 4.06
F2 Inter Boys Triple Jump
1 392 E Anderson Stowe School 12.40
2 395 J Comyn Stowe School 12.03
3 289 Kam-Cheung Lambert Royal Grammar School 11.66
4 340 A Wood Cottesloe School 11.18
5 233 G Vaughan Great Marlow School 10.59
F15 Inter Boys Discus
1 409 Alfred Mawdsley Aylesbury Grammar School 48.21 ESAA CBP
2 396 H Reed Stowe School 30.06
3 133 E Prandini Denbigh School 23.40
F5 Inter Boys Javelin
1 288 Nicholas Moss Royal Grammar School 43.16