Buckinghamshire Schools Track & Field Championships - Milton Keynes - 10 June 2017
T5 Inter Girls 100m Final
1 159 Tyanna Dale John Colet School 12.8
2 65 Jasmine Ventham Wycombe Abbey School 13.6
3 357 H Vince Stowe School 14.1
4 358 K Subowo Stowe School 14.1
5 283 F Boje Chesham Grammar School 14.4
T17 Inter Girls 200m Final
1 359 Zoe Pollock Stowe School 25.7 ESAA
2 188 Zuri Mullings Burnham Grammar School 26.8
3 309 Sian Vico Beaconsfield High School 27.8
4 205 Francesca Macleod Wycombe High School 28.2
5 60 Layo Edu Wycombe Abbey School 28.5
6 125 Tia Margan Denbigh School 29.7
7 53 Lucy Baggett Royal Latin Grammar School 29.7
T20 Inter Girls 300m Final
1 206 Jemima Copeman Wycombe High School 41.3 CBP
2 113 Abigail Fitton Buckingham School 41.9
3 304 Scarlet Storr Beaconsfield High School 42.4
4 61 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 43.4
5 72 Skye Verwey Akeley Wood School 43.5
6 54 Anna Ustaran-Anderegg Royal Latin Grammar School 47.0
T12 Inter Girls 800m Final
1 308 Cerys Vico Beaconsfield High School 2:20.9
2 151 Montana Edghill Oakgrove School 2:28.1
3 162 Holly Jamieson Walton High School 2:31.6
4 245 Jessica Nuttall Hazeley Academy 2:34.8
5 145 Emma Styles Holmer Green School 2:36.4
6 57 Bea Knight Wycombe Abbey School 2:39.2
7 78 Charlotte Cooke Ousedale School 2:41.4
8 64 Francine Von Finck Wycombe Abbey School 2:41.7
9 329 Ester-Mae Kelly Cottesloe School 2:45.5
10 79 E Pinny Ousedale School 3:02.5
11 124 Sinead Armstrong-Sutherland Denbigh School 3:04.5
12 182 T Honor Sir Thomas Fremantle 3:12.2
T27 Inter Girls 1500m Final
1 58 Phoebe Anderson Wycombe Abbey School 4:48.2
2 224 M Jones Great Marlow School 4:49.2
3 126 Enya Deysel Denbigh School 5:15.3
4 203 Katie Thompson Pipers Corner School 5:16.3
5 414 Gemma Milne Lord Grey School 5:30.2
T10 Inter Girls 80m Hurdles Final
1 62 Temi Ojora Wycombe Abbey School 11.6 ESAA CBP
2 359 Zoe Pollock Stowe School 12.0 ESAA
3 63 Nicola Green Wycombe Abbey School 13.8
4 59 Cecily Day Wycombe Abbey School 14.4
T1 Inter Girls 300m Hurdles Final
1 304 Scarlet Storr Beaconsfield High School 47.6
F20 Inter Girls High Jump
1 62 Temi Ojora Wycombe Abbey School 1.76 ESAA CBP
2 128 Charlotte Bailey Denbigh School 1.45
3 72 Skye Verwey Akeley Wood School 1.40
4 366 C Brookes Stowe School 1.40
5 64 Francine Von Finck Wycombe Abbey School 1.15
Inter Girls Pole Vault
1 10 Jasmine Presho Sir William Borlase GS 2.80
2 312 Kaliska Nowers Beaconsfield High School 2.60
F1 Inter Girls Long Jump
1 61 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 4.90
2 205 Francesca Macleod Wycombe High School 4.75
3 125 Tia Margan Denbigh School 4.58
4 80 Tamzin Hill Ousedale School 4.53
5 364 S Sander Stowe School 4.40
6 308 Cerys Vico Beaconsfield High School 4.25
7 309 Sian Vico Beaconsfield High School 4.23
8 79 E Pinny Ousedale School 3.56
9 279 Amber Evans Thornton College 2.82
F9 Inter Girls Triple Jump
1 415 Iris-Mae Morse Sir Henry Floyd GS 10.77
2 279 Amber Evans Thornton College 9.78
3 80 Tamzin Hill Ousedale School 9.49
4 364 S Sander Stowe School 9.37
F18 Inter Girls Shot
1 62 Temi Ojora Wycombe Abbey School 12.28 ESAA CBP
2 63 Nicola Green Wycombe Abbey School 10.92
3 283 F Boje Chesham Grammar School 8.75
4 60 Layo Edu Wycombe Abbey School 8.23
F19 Inter Girls Discus
1 127 K Campbell Denbigh School 27.07
2 57 Bea Knight Wycombe Abbey School 27.03
3 10 Jasmine Presho Sir William Borlase GS 22.87
4 280 Sarah Ekwunife Thornton College 19.56
5 65 Jasmine Ventham Wycombe Abbey School 16.89
6 281 Holly Thomas Thornton College 15.97
Inter Girls Hammer
1 404 Jasmine Trapnell Stantonbury School 45.85
2 421 E Botting Highcrest Academy 29.85
F7 Inter Girls Javelin
1 206 Jemima Copeman Wycombe High School 36.41
2 66 Mia Rogers Wycombe Abbey School 25.93
3 58 Phoebe Anderson Wycombe Abbey School 23.32
4 59 Cecily Day Wycombe Abbey School 21.31
5 357 H Vince Stowe School 21.07
6 278 Isabella Cowperthwaite Thornton College 20.59