Buckinghamshire Schools Track & Field Championships - Milton Keynes - 10 June 2017
T4 Junior Boys 100m Heat 1
1 172 Louis Greenaway Chalfonts Community College 12.4 Q
2 209 Adam Ulhaq John Hampden Grammar School 12.7 Q
3 119 S Bankole Chesham Grammar School 13.4
4 184 J McDermit Sir Thomas Fremantle 13.4
5 55 Oliver Clamp Royal Latin Grammar School 13.9
Junior Boys 100m Heat 2
1 183 Jacob Sutton Sir Thomas Fremantle 12.2 Q
2 160 Curtis Brown John Colet School 12.3 Q
3 164 George Ho Walton High School 12.4 q
4 17 Thomas Langley Thorpe House 12.8
5 286 A Middleton Hill Royal Grammar School 13.7
Junior Boys 100m Heat 3 100m
1 29 James Spicer Dr Challoner's Grammar School 12.6 Q
2 368 B Sarraff Stowe School 12.7 Q
3 118 L Jackson Chesham Grammar School 12.8 q
4 85 J Johnson Ousedale School 12.8
5 173 E James Chalfonts Community College 13.2
6 315 K Miller-Christie Amersham School 13.3
T23 Junior Boys 100m Final
1 172 Louis Greenaway Chalfonts Community College 12.1
2 164 George Ho Walton High School 12.2
3 183 Jacob Sutton Sir Thomas Fremantle 12.3
4 29 James Spicer Dr Challoner's Grammar School 12.4
5 160 Curtis Brown John Colet School 12.4
6 209 Adam Ulhaq John Hampden Grammar School 12.5
7 368 B Sarraff Stowe School 12.6
8 118 L Jackson Chesham Grammar School 12.7
T16 Junior Boys 200m Heat 1
1 172 Louis Greenaway Chalfonts Community College 25.1 Q
2 258 TJ Murray-Grant Hazeley Academy 25.9 Q
3 367 T Moore Stowe School 26.1 Q
4 118 L Jackson Chesham Grammar School 26.3 q
5 130 A Hansen Denbigh School 26.9
6 119 S Bankole Chesham Grammar School 28.0
Junior Boys 200m Heat 2
1 166 Harrison Reed Walton High School 25.3 Q
2 335 N Stevens Cottesloe School 25.5 Q
3 175 Oliver Ayres Chalfonts Community College 26.0 Q
4 29 James Spicer Dr Challoner's Grammar School 26.7 q
5 120 T Clayton Chesham Grammar School 27.6
6 11 Elliot Marston Sir William Borlase GS 30.0
7 334 X Marr Cottesloe School 30.7
T32 Junior Boys 200m 200m Final
1 172 Louis Greenaway Chalfonts Community College 25.5
2 335 N Stevens Cottesloe School 25.6
3 175 Oliver Ayres Chalfonts Community College 26.1
4 367 T Moore Stowe School 26.2
5 258 TJ Murray-Grant Hazeley Academy 26.8
6 29 James Spicer Dr Challoner's Grammar School 26.8
7 118 L Jackson Chesham Grammar School 27.4
T19 Junior Boys 300m Final
1 183 Jacob Sutton Sir Thomas Fremantle 40.9
2 374 O Garson Stowe School 41.4
3 46 Damion Spittles Princes Risborough School 41.7
4 375 A Subowo Stowe School 43.2
5 185 S Ampoho Sir Thomas Fremantle 43.2
6 32 Jenson Davies Dr Challoner's Grammar School 44.9
7 336 O Doherty Cottesloe School 50.9
T9 Junior Boys 800m Final
1 30 Alex Aldred Dr Challoner's Grammar School 2:21.9
2 417 T Job Chalfonts Community College 2:23.7
3 152 Kiylen Nurse Oakgrove School 2:25.9
4 86 Zac Freeland Ousedale School 2:31.3
5 370 M McNally Stowe School 2:32.7
6 235 Alex Mitchell Sir William Ramsay 2:33.1
7 87 Harry Legg Ousedale School 2:33.8
8 153 Ben Green Oakgrove School 2:34.6
9 316 Zach Rahaman Amersham School 2:41.4
10 174 F Neal Chalfonts Community College 2:45.9
T26 Junior Boys 1500m Final
1 33 Angus Williams Dr Challoner's Grammar School 4:28.0
2 416 M McGarvie Chalfonts Community College 4:28.5
3 89 Leo Freeland Ousedale School 4:35.5
4 44 Max Nicolle Princes Risborough School 4:41.2
5 12 Noah Fletcher Sir William Borlase GS 4:49.7
6 210 Jacob Sanderson John Hampden Grammar School 4:59.8
7 131 Alex Brent Denbigh School 5:12.8
8 56 J Morris Royal Latin Grammar School 5:14.0
9 176 Matthew Clifford Chalfonts Community College 5:20.0
T11 Junior Boys 80m Hurdles Final
1 165 Tom Mawanga Walton High School 12.2
2 371 A Keppel Stowe School 12.7
3 31 Christian Grint Dr Challoner's Grammar School 13.2
F6 Junior Boys High Jump
1 335 N Stevens Cottesloe School 1.60
2 211 Sammy Tucker John Hampden Grammar School 1.50
3 418 J Rose Amersham School 1.45
4 383 J Studholme-Clover Stowe School 1.40
5 369 X Treacher Stowe School 1.40
F11 Junior Boys Pole Vault
1 167 Tim Penley Walton High School 2.25
2 13 Alexander Presho Sir William Borlase GS 2.10
F8 Junior Boys Long Jump
1 31 Christian Grint Dr Challoner's Grammar School 5.29
2 175 Oliver Ayres Chalfonts Community College 5.26
3 209 Adam Ulhaq John Hampden Grammar School 4.94
4 173 Ellis James Chalfonts Community College 4.91
5 258 TJ Murray-Grant Hazeley Academy 4.84
6 55 Oliver Clamp Royal Latin Grammar School 4.83
7 118 Lewis Jackson Chesham Grammar School 4.42
8 120 Tyler Clayton Chesham Grammar School 4.30
9 286 A Middleton Hill Royal Grammar School 4.30
10 336 Osten Doherty Cottesloe School 4.15
11 12 Noah Fletcher Sir William Borlase GS 3.58
F17 Junior Boys Triple Jump
1 185 S Ampoho Sir Thomas Fremantle 11.02
2 371 A Keppel Stowe School 10.60
3 236 Nicholas Mitchell Sir William Ramsay 9.42
4 17 Thomas Langley Thorpe House 9.35
5 336 O Doherty Cottesloe School 8.99
F3 Junior Boys Shot Putt
1 90 James Frith Ousedale School 12.36 ESAA
2 374 O Garson Stowe School 10.23
3 320 G Chadwick Amersham School 9.98
4 130 A Hansen Denbigh School 9.73
5 317 T Patrick Amersham School 7.81
6 34 Elliot Southwell Dr Challoner's Grammar School 7.55
7 318 E Abdallah Amersham School 7.35
F12 Junior Boys Discus
1 41 Jude Lingard Dr Challoner's Grammar School 28.55
2 186 K Standring Sir Thomas Fremantle 23.95
3 22 Jack Line Thorpe House 20.95
4 317 T Patrick Amersham School 19.62
5 320 G Chadwick Amersham School 19.37
6 20 Sam Yoosuf Thorpe House 17.02
F23 Junior Boys Javelin
1 190 A Goodliffe Burnham Grammar School 50.86 ESAA
2 154 Izaak Larbi Oakgrove School 38.72
3 167 Tim Penley Walton High School 29.79
4 90 James Frith Ousedale School 28.44
5 211 Sammy Tucker John Hampden Grammar School 25.65
6 318 E Abdallah Amersham School 22.24
7 334 X Marr Cottesloe School 15.73