Buckinghamshire Schools Track & Field Championships - Milton Keynes - 10 June 2017
T3 Junior Girls 100m Heat 1
1 48 Moyin Oduyemi Royal Latin Grammar School 12.6 ESAA
2 4 Eliya Koshoni Godstowe School 13.1 Q
3 109 E Crofts Buckingham School 13.2 Q
4 223 J Hay Great Marlow School 13.5 q
5 114 A Wells Chesham Grammar School 14.7
6 344 H Phillips Stowe School 17.1
Junior Girls 100m Heat 2
1 69 Isabelle Jemide Wycombe Abbey School 13.2 Q
2 110 Zaria Mmanga Buckingham School 13.3 Q
3 193 L Chapman Pipers Corner School 13.6 Q
4 323 Latanyah Byfield Cottesloe School 13.7 q
5 324 Leoni Whittaker Cottesloe School 13.9
6 179 I Lane Sir Thomas Fremantle 14.0
T22 Junior Girls 100m Final
1 48 Moyin Oduyemi Royal Latin Grammar School 12.8 ESAA
2 110 Zaria Mmanga Buckingham School 13.1
3 4 Eliya Koshoni Godstowe School 13.1
4 109 E Crofts Buckingham School 13.1
5 69 Isabelle Jemide Wycombe Abbey School 13.2
6 193 L Chapman Pipers Corner School 13.3
7 323 Latanyah Byfield Cottesloe School 13.7
T15 Junior Girls 200m Heat 1
1 48 Moyin Oduyemi Royal Latin Grammar School 27.5 Q
2 272 Chinny Umeano Thornton College 29.2 Q
3 105 Millie Lowrie Aylesbury High School 29.6 Q
4 204 Lilli Clark-Pratt Wycombe High School 30.0 q
5 8 Ella Griffin Sir William Borlase GS 30.4
6 325 Isabel Law Cottesloe School 30.6
7 158 Anna Cuthbert John Colet School 33.8
Junior Girls 200m Heat 2
1 102 Lucy Perkins Aylesbury High School 27.8 Q
2 197 Emma Hickman Pipers Corner School 29.6 Q
3 327 Hannah Mabey Cottesloe School 30.0 Q
4 170 Laura Paul Sir William Borlase GS 30.0 q
5 116 M Maddison Chesham Grammar School 30.1
6 349 K Dutton Stowe School 30.7
7 301 Sophia Martin Beaconsfield High School 31.4
T31 Junior Girls 200m 200m Final
1 48 Moyin Oduyemi Royal Latin Grammar School 27.2
2 102 Lucy Perkins Aylesbury High School 27.9
3 272 Chinny Umeano Thornton College 29.0
4 105 Millie Lowrie Aylesbury High School 29.4
5 197 Emma Hickman Pipers Corner School 29.7
6 327 Hannah Mabey Cottesloe School 29.8
7 170 Laura Paul Sir William Borlase GS 29.8
T7 Junior Girls 800m Heat 1
1 1 Ella Carey Radcliffe School 2:39.7 Q
2 5 Megan Harris Godstowe School 2:39.8 Q
3 147 Tia Sinclair-Linton Oakgrove School 2:40.6 Q
4 49 Jodie Brogden Royal Latin Grammar School 2:42.0 q
5 170 Laura Paul Sir William Borlase GS 2:43.7 q
6 325 Isabel Law Cottesloe School 2:49.3
7 149 Alesha Patel Oakgrove School 2:54.6
8 123 D Gilchrist Denbigh School 2:59.8
9 244 P Prince Hazeley Academy 3:09.9
Junior Girls 800m Heat 2
1 122 Charlotte Underwood Denbigh School 2:35.9 Q
2 345 E Havard Stowe School 2:44.6 Q
3 180 Peggy Lee Sir Thomas Fremantle 2:44.9 Q
4 111 April Barnes Buckingham School 2:45.2
5 179 I Lane Sir Thomas Fremantle 2:45.2
6 103 Olivia Robson Aylesbury High School 2:46.3
7 148 Alliayh Patel Oakgrove School 2:46.5
T33 Junior Girls 800m 800m Final
1 1 Ella Carey Radcliffe School 2:28.5
2 122 Charlotte Underwood Denbigh School 2:31.2
3 5 Megan Harris Godstowe School 2:35.4
4 147 Tia Sinclair-Linton Oakgrove School 2:41.3
5 180 Peggy Lee Sir Thomas Fremantle 2:44.6
6 345 E Havard Stowe School 2:47.8
7 49 Jodie Brogden Royal Latin Grammar School 2:48.5
8 170 Laura Paul Sir William Borlase GS 3:06.3
T25 Junior Girls 1500m Final
1 43 Kirsten Stilwell Princes Risborough School 4:45.3 ESAA
2 7 Orla Williams Godstowe School 4:51.9
3 150 Imogen King Oakgrove School 5:07.7
4 106 Emily Johnston Aylesbury High School 5:11.1
5 303 Isabella Wijsman Beaconsfield High School 5:14.2
6 50 Chloe Munro Royal Latin Grammar School 5:24.9
7 71 Alicia Bushell St Mary's 5:27.0
8 158 Anna Cuthbert John Colet School 5:36.5
9 351 T Sole-Scarpellini Stowe School 5:45.8
10 273 Christa Hodgson Thornton College 5:46.2
11 107 Millie Carey Aylesbury High School 5:47.4
T8 Junior Girls 75m Hurdles Heat 1
1 300 Abby Masquelier Beaconsfield High School 12.4 Q
2 141 Lily Holt Dr Challoner's High School 12.7 Q
3 6 R Babalola Godstowe School 13.4 Q
4 104 Mia Thompson Aylesbury High School 13.6 q
5 105 Millie Lowrie Aylesbury High School 13.9 q
6 326 G Lorraine Cottesloe School 16.0
Junior Girls 75m Hurdles Heat 2
1 8 Ella Griffin Sir William Borlase GS 12.6 Q
2 195 Annie Sutcliffe Pipers Corner School 13.3 Q
3 115 Ellie Lothian Chesham Grammar School 13.6 Q
4 196 E Daniell Pipers Corner School 14.2
5 51 Chloe Everest Royal Latin Grammar School 15.3
T29 Junior Girls 75m Hurdles Final
1 300 Abby Masquelier Beaconsfield High School 12.2
2 8 Ella Griffin Sir William Borlase GS 12.7
3 141 Lily Holt Dr Challoner's High School 12.9
4 6 R Babalola Godstowe School 13.1
5 104 Mia Thompson Aylesbury High School 13.4
6 195 Annie Sutcliffe Pipers Corner School 13.4
7 115 Ellie Lothian Chesham Grammar School 16.1
F13 Junior Girls High Jump
1 141 Lily Holt Dr Challoner's High School 1.59 ESAA
2 117 E Weaver Chesham Grammar School 1.50
3 354 J Laurence Stowe School 1.35
4 115 Ellie Lothian Chesham Grammar School 1.30
5 4 Eliya Koshoni Godstowe School 1.30
6 273 Christa Hodgson Thornton College 1.25
7 301 Sophia Martin Beaconsfield High School 1.20
8 355 E Taylor Stowe School 1.15
Junior Girls Pole Vault
1 419 Mia Soman Ousedale School 2.00
F16 Junior Girls Long Jump
1 102 Lucy Perkins Aylesbury High School 4.93
2 223 J Hay Great Marlow School 4.85
3 110 Zaria Mmanga Buckingham School 4.36
4 4 Eliya Koshoni Godstowe School 4.35
5 349 K Dutton Stowe School 4.32
6 6 R Babalola Godstowe School 4.16
7 117 E Weaver Chesham Grammar School 4.03
8 69 Isabelle Jemide Wycombe Abbey School 4.02
9 114 A Wells Chesham Grammar School 3.86
10 326 G Lorraine Cottesloe School 3.74
11 75 Mia Soman Ousedale School 3.69
12 50 Chloe Everest Royal Latin Grammar School 3.46
13 158 Anna Cuthbert John Colet School 3.23
14 290 C Williams Sir Henry Floyd GS
F10 Junior Girls Shot Putt
1 234 Hannah Wells Sir William Ramsay 9.22
2 354 Jemima Laurence Stowe School 8.83
3 204 Lilli Clark-Pratt Wycombe High School 8.79
4 77 Lara Moffat Ousedale School 8.66
5 195 Annie Sutcliffe Pipers Corner School 7.45
6 327 Hannah Mabey Cottesloe School 7.10
F4 Junior Girls Discus
1 77 Lara Moffat Ousedale School 25.25
2 234 Hannah Wells Sir William Ramsay 23.18
3 300 Abby Masquelier Beaconsfield High School 21.64
4 204 Lilli Clark-Pratt Wycombe High School 21.54
5 181 Georgia Stopps Sir Thomas Fremantle 19.18
6 353 Olivia Omotajo Stowe School 18.18
7 67 Sasha Gallagher Wycombe Abbey School 12.46
F24 Junior Girls Hammer
1 77 Lara Moffat Ousedale School 40.75 ESAA CBP
2 234 Hannah Wells Sir William Ramsay 31.97
F14 Junior Girls Javelin
1 403 Eva Durand Stantonbury School 32.30
2 70 Carys Ward Wycombe Abbey School 31.59
3 116 M Maddison Chesham Grammar School 26.72
4 52 E Evans Royal Latin Grammar School 24.74
5 103 Olivia Robson Aylesbury High School 24.53
6 328 I Fincher Cottesloe School 22.31
7 187 M Goodliffe Burnham Grammar School 22.17
8 108 I Mathews Aylesbury High School 21.85
9 67 Sasha Gallagher Wycombe Abbey School 19.65
10 115 Ellie Lothian Chesham Grammar School 18.62