Bucks Track & Field Championships - Oxford - 13/14 May 2017
T14 100m U13G Bucks Day 1
Heat 1 w-1.4
1 238 Motunrayo Majekodunmi Wycombe Abbey School 14.26 Q
2 67 Jessica Cloke Windsor, Slough, E&H 14.56 Q
3 146 Renae Hall Wycombe Phoenix H 15.23 Q
4 171 Amy Hogbin Wycombe Phoenix H 15.85
5 78 Isabelle Cuddy Vale of Aylesbury 15.93
6 324 Madeleine Rae Windsor, Slough, E&H 16.53
7 396 Sophie Tucker Windsor, Slough, E&H 16.66
Heat 2 w-0.6
1 248 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers 13.53 Q
2 317 Cri Poulsen Wycombe Phoenix H 13.98 Q
3 5 Anjola Akerele Wycombe Abbey School 14.48 Q
4 292 Jamie Ojo Wycombe Abbey School 14.79 q
5 389 Jemma Thomson Chiltern Harriers 15.02 q
6 335 Gabrielle Riley Chiltern Harriers 15.03
7 350 Iona Royce Vale of Aylesbury 16.27
T30 100m U13G Bucks Day 1 Final w-1.5
1 248 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers 13.58
2 317 Cri Poulsen Wycombe Phoenix H 13.96
3 238 Motunrayo Majekodunmi Wycombe Abbey School 14.26
4 5 Anjola Akerele Wycombe Abbey School 14.37
5 67 Jessica Cloke Windsor, Slough, E&H 14.71
6 292 Jamie Ojo Wycombe Abbey School 14.73
7 389 Jemma Thomson Chiltern Harriers 15.23
8 146 Renae Hall Wycombe Phoenix H 15.27
T72 200m U13G Bucks Day 2 Final w-0.8
1 248 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers 28.20
2 317 Cri Poulsen Wycombe Phoenix H 29.02
3 238 Motunrayo Majekodunmi Wycombe Abbey School 29.67
4 5 Anjola Akerele Wycombe Abbey School 29.70
5 67 Jessica Cloke Windsor, Slough, E&H 30.46
6 98 Mary Drewett Vale of Aylesbury 30.80
7 389 Jemma Thomson Chiltern Harriers 31.84
T95 800m U13G Bucks Time Trials Day 2
Race 1
1 296 Funto Olatokun Wycombe Abbey School 2:37.04 4
2 118 Matilda Firth Wycombe Phoenix H 2:39.88 8
3 338 Emily Roberts Cookham AC 2:42.94 12
4 125 Millie Freeland Marshall Milton Keynes 2:51.54 14
5 276 Charlotte Munro Marshall Milton Keynes 2:51.68 15
6 324 Madeleine Rae Windsor, Slough, E&H 2:53.58 16
7 177 Maddie Hughes Chiltern Harriers 2:57.31 17
8 263 Phoebe Lauren Miller Marshall Milton Keynes 2:59.05 18
9 46 Emma Caddell Wycombe Phoenix H 3:04.54 19
10 183 Ruby Illsley Vale of Aylesbury 3:13.64 20
Race 2
1 371 Lily Mae Smith Marshall Milton Keynes 2:28.43 1
2 157 Holly Henderson Chiltern Harriers 2:29.82 2
3 156 Abbie Henderson Chiltern Harriers 2:30.80 3
4 10 Carys Arnold Chiltern Harriers 2:37.17 5
5 31 Ella Botha Chiltern Harriers 2:38.65 6
6 434 Rosa Williams Chiltern Harriers 2:39.49 7
7 39 Isla Brown Windsor, Slough, E&H 2:41.54 9
8 98 Mary Drewett Vale of Aylesbury 2:42.19 10
9 38 Alice Brown Chiltern Harriers 2:42.47 11
10 11 Hannah Ashby Chiltern Harriers 2:43.28 13
T46 1500m U13G Bucks Time trials Day 1
Race 1
1 118 Matilda Firth Wycombe Phoenix H 5:28.60 6
2 296 Funto Olatokun Wycombe Abbey School 5:35.39 8
3 438 Daisy Yabsley Marshall Milton Keynes 5:37.55 9
4 276 Charlotte Munro Marshall Milton Keynes 5:46.44 13
5 196 Nikita Kay Marshall Milton Keynes 5:46.53 14
6 35 Amelie Brindle Windsor, Slough, E&H 5:50.06 15
7 363 Eleanor Shield Chiltern Harriers 5:51.31 16
8 198 Jessica Kempton Marshall Milton Keynes 5:56.67 17
9 177 Maddie Hughes Chiltern Harriers 6:01.38 18
Race 2
1 156 Abbie Henderson Chiltern Harriers 5:14.31 1
2 157 Holly Henderson Chiltern Harriers 5:15.31 2
3 371 Lily Mae Smith Marshall Milton Keynes 5:17.64 3
4 434 Rosa Williams Chiltern Harriers 5:24.78 4
5 11 Hannah Ashby Chiltern Harriers 5:27.78 5
6 31 Ella Botha Chiltern Harriers 5:28.95 7
7 98 Mary Drewett Vale of Aylesbury 5:37.91 10
8 353 Annabel Sanders Marshall Milton Keynes 5:38.19 11
9 280 Ella May Nash Marshall Milton Keynes 5:38.51 12
T91 70mH U13G Bucks Day 2 Final w-0.5
1 39 Isla Brown Windsor, Slough, E&H 12.65
2 238 Motunrayo Majekodunmi Wycombe Abbey School 13.18
3 5 Anjola Akerele Wycombe Abbey School 13.36
4 292 Jamie Ojo Wycombe Abbey School 13.37
5 183 Ruby Illsley Vale of Aylesbury 13.48
6 239 Olivia Malpass Wycombe Phoenix H 15.43
7 350 Iona Royce Vale of Aylesbury 15.59
F19 High Jump Under 13 Girls Day 2
1 202 Claudia Kerry-Roger U13G Windsor, Slough, E&H 1.35
2 5 Anjola Akerele U13G Wycombe Abbey School 1.30
3 292 Jamie Ojo U13G Wycombe Abbey School 1.25
4 296 Funto Olatokun U13G Wycombe Abbey School 1.20
F13 Long Jump Day 1
1 202 Claudia Kerry-Roger U13G Windsor, Slough, E&H 3.86
2 98 Mary Drewett U13G Vale of Aylesbury 3.51
3 335 Gabrielle Riley U13G Chiltern Harriers 3.42
4 35 Amelie Brindle U13G Windsor, Slough, E&H 3.37
5 389 Jemma Thomson U13G Chiltern Harriers 3.30
6 350 Iona Royce U13G Vale of Aylesbury 3.18
7 292 Jamie Ojo U13G Wycombe Abbey School 3.14
8 171 Amy Hogbin U13G Wycombe Phoenix H 2.89
9 78 Isabelle Cuddy U13G Vale of Aylesbury 2.84
F5 Shot Putt Under 13 Girls Day 2
1 202 Claudia Kerry-Roger U13G Windsor, Slough, E&H 7.04
2 1 Isabelle Abdulai U13G Wycombe Abbey School 6.55
3 140 Caitlin Gregory U13G Chiltern Harriers 6.48
4 183 Ruby Illsley U13G Vale of Aylesbury 6.43
5 67 Jessica Cloke U13G Windsor, Slough, E&H 6.35
6 98 Mary Drewett U13G Vale of Aylesbury 4.72
F16 Discus Under 13 Girls Day 2
1 202 Claudia Kerry-Roger U13G Windsor, Slough, E&H 22.61 CBP
2 140 Caitlin Gregory U13G Chiltern Harriers 18.94
3 1 Isabelle Abdulai U13G Wycombe Abbey School 18.18
4 338 Emily Roberts U13G Cookham AC 16.33
5 296 Funto Olatokun U13G Wycombe Abbey School 13.58
F11 Under 13 Girls Javelin Day 1
1 202 Claudia Kerry-Roger U13G Windsor, Slough, E&H 14.75
3 146 Renae Hall U13G Wycombe Phoenix H 12.54
4 35 Amelie Brindle U13G Windsor, Slough, E&H 9.95
5 177 Maddie Hughes U13G Chiltern Harriers 7.57
2 1 Isabelle Abdulai U13G Wycombe Abbey School 13.08