Bucks Track & Field Championships - Oxford - 13/14 May 2017
T22 100m U17W Bucks Day 1 Final w-1.2
1 81 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 12.69
2 210 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 13.47
3 403 Jasmine Ventham Wycombe Abbey School 13.64
4 319 Jasmine Presho Windsor, Slough, E&H 13.89
5 51 Lola Canaux Wycombe Abbey School 14.82
T80 200m U17W Bucks Day 2 Final w-1.8
1 81 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 26.61
2 357 Olivia Saunders Marshall Milton Keynes 27.65
3 405 Sian Vico Wycombe Phoenix H 28.21
4 403 Jasmine Ventham Wycombe Abbey School 28.26
5 105 Layo Edu Wycombe Abbey School 28.52
6 393 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes 28.84
7 17 Lucy Baggett Marshall Milton Keynes 29.26
T5 300m U17W Bucks Day 1
Heat 1
1 71 Jemima Copeman Windsor, Slough, E&H 43.03 Q
2 377 Grace Storr Wycombe Phoenix H 43.36 Q
3 210 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 44.21 Q
4 405 Sian Vico Wycombe Phoenix H 44.87 q
5 402 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes 46.37
Heat 2
1 119 Abigail Fitton Marshall Milton Keynes 43.18 Q
2 378 Scarlet Storr Wycombe Phoenix H 44.14 Q
3 315 Sandie Pohlman Chiltern Harriers 45.16 Q
4 182 Abigail Hutchby Windsor, Slough, E&H 46.03 q
T29 300m U17W Bucks Day 1 Final
1 71 Jemima Copeman Windsor, Slough, E&H 40.82 CBP
2 378 Scarlet Storr Wycombe Phoenix H 41.49
3 119 Abigail Fitton Marshall Milton Keynes 42.12
4 377 Grace Storr Wycombe Phoenix H 43.06
5 210 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 43.67
6 405 Sian Vico Wycombe Phoenix H 44.69
7 315 Sandie Pohlman Chiltern Harriers 45.07
T103 800m U17W Bucks Day 2
Heat 1
1 225 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 2:33.26 Q
2 379 Emma Styles Wycombe Phoenix H 2:33.98 Q
3 412 Robyn Watkins Chiltern Harriers 2:34.57 Q
4 402 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes 2:36.08 q
5 406 Francine Von Finck Wycombe Abbey School 2:37.17
6 265 Gemma Milne Marshall Milton Keynes 2:38.51
Heat 2
1 193 Molly Jones Windsor, Slough, E&H 2:25.41 Q
2 404 Cerys Vico Wycombe Phoenix H 2:25.44 Q
3 104 Montana Edghill Marshall Milton Keynes 2:27.80 Q
4 69 Charlotte-Lucy Cooke Marshall Milton Keynes 2:34.43 q
5 418 Beth Welham Chiltern Harriers 2:39.07
T103 800m U17W Bucks Day 2 Final
1 412 Robyn Watkins Chiltern Harriers 2:20.18
2 193 Molly Jones Windsor, Slough, E&H 2:20.64
3 404 Cerys Vico Wycombe Phoenix H 2:27.68
4 104 Montana Edghill Marshall Milton Keynes 2:30.62
5 69 Charlotte-Lucy Cooke Marshall Milton Keynes 2:37.45
6 379 Emma Styles Wycombe Phoenix H 2:37.47
7 225 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 2:37.82
8 402 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes 2:53.44
T59 1500m U17W Bucks Day 1
1 362 Kitty Shepherd-Cross Vale of Aylesbury 4:46.44
2 9 Phoebe Anderson Wycombe Abbey School 4:47.65
3 193 Molly Jones Windsor, Slough, E&H 4:52.78
4 412 Robyn Watkins Chiltern Harriers 4:59.38
5 150 Morgan Hanson Windsor, Slough, E&H 5:02.43
6 388 Katie Thompson Windsor, Slough, E&H 5:02.79
7 104 Montana Edghill Marshall Milton Keynes 5:10.10
8 187 Holly Megan Jamieson Marshall Milton Keynes 5:11.87
9 94 Enya Deysel Marshall Milton Keynes 5:15.39
10 225 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 5:26.34
11 379 Emma Styles Wycombe Phoenix H 5:31.26
12 265 Gemma Milne Marshall Milton Keynes 5:35.95
13 418 Beth Welham Chiltern Harriers 5:37.22
14 160 Liberty Mia Herdman-Smith Marshall Milton Keynes 5:41.90
T54 80mH U17W Bucks Day 1 w-0.5
1 294 Temi Ojora Wycombe Abbey School 13.53
2 415 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes 13.59
3 393 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes 14.23
4 319 Jasmine Presho Windsor, Slough, E&H 14.23
T69 300mH U17W Bucks Day 2
1 378 Scarlet Storr Wycombe Phoenix H 47.64
4 150 Morgan Hanson Windsor, Slough, E&H 50.52
6 415 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes 54.63
F3 High Jump Under 17 Women Day 2
1 294 Temi Ojora U17W Wycombe Abbey School 1.68
2 406 Francine Von Finck U17W Wycombe Abbey School 1.45
3 225 Soraya Lockwood U17W Chiltern Harriers nh
Pole Vault Under 17 Women Day 2
1 319 Jasmine Presho U17W Windsor, Slough, E&H 3.21 CBP
2 284 Kaliska Nowers U17W Windsor, Slough, E&H 2.55
F6 Long Jump Day 1
1 294 Temi Ojora U17W Wycombe Abbey School 5.07
2 235 Francesca Macleod U17W Windsor, Slough, E&H 5.00
3 210 Ellie Krefting U17W Wycombe Abbey School 4.54
4 167 Tamzin Hill U17W Marshall Milton Keynes 4.54
5 110 Amber Emma Evans U17W Marshall Milton Keynes 4.49
6 51 Lola Canaux U17W Wycombe Abbey School 4.32
F15 Triple Jump Under 17 Women Day 2
1 167 Tamzin Hill U17W Marshall Milton Keynes 9.87
2 393 Jasmine Trapnell U17W Marshall Milton Keynes 9.42
F24 Shot Putt Under 17 Women Day 2
1 294 Temi Ojora U17W Wycombe Abbey School 11.03
2 319 Jasmine Presho U17W Windsor, Slough, E&H 9.38
3 167 Tamzin Hill U17W Marshall Milton Keynes 8.87
4 105 Layo Edu U17W Wycombe Abbey School 7.73
F12 Discus Under 17 Women Day 2
1 319 Jasmine Presho U17W Windsor, Slough, E&H 29.95
2 393 Jasmine Trapnell U17W Marshall Milton Keynes 24.25
3 207 Bea Knight U17W Wycombe Abbey School 23.60
4 326 Annabel Ralston U17W Vale of Aylesbury 22.55
5 403 Jasmine Ventham U17W Wycombe Abbey School 16.75
F8 Hammer Under 17 Women Day 1
1 393 Jasmine Trapnell U17W Marshall Milton Keynes 45.50
2 326 Annabel Ralston U17W Vale of Aylesbury 35.49
F3 Javelin Under 17 Women Day 1
1 71 Jemima Copeman U17W Windsor, Slough, E&H 37.77
2 343 Mia Rogers U17W Wycombe Abbey School 28.23
3 415 Hannah Weatherley U17W Marshall Milton Keynes 26.89
4 319 Jasmine Presho U17W Windsor, Slough, E&H 20.53