Bucks Track & Field Championships - Oxford - 13/14 May 2017
T16 100m U13B Bucks Day 1
Heat 1 w-1.0
1 12 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury 13.43 Q
2 242 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 14.13 Q
3 59 Thomas Chalmers Marshall Milton Keynes 14.20 Q
4 96 Luke Douglas Chiltern Harriers 14.83 q
5 293 Joshua Parker Bicester AC 14.95
6 49 Joseph Caesar Windsor, Slough, E&H 14.99
7 250 Nathan Mccormack Windsor, Slough, E&H 15.33
8 144 Monty Gurney Windsor, Slough, E&H 15.93
Heat 2 w-0.7
1 194 Rhys Jordan Marshall Milton Keynes 13.55 Q
2 240 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix H 13.73 Q
3 390 Oscar Timms Wycombe Phoenix H 13.94 Q
4 354 Monty Sanders Wycombe Phoenix H 14.37 q
5 233 Oscar Mabon Windsor, Slough, E&H 15.63
6 149 Charlie Hannon Wycombe Phoenix H 15.96
7 227 Mackenzie Lothian Windsor, Slough, E&H 17.11
T32 100m U13B Bucks Day 1 Final w-1.1
1 12 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury 13.37
2 194 Rhys Jordan Marshall Milton Keynes 13.55
3 240 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix H 13.64
4 390 Oscar Timms Wycombe Phoenix H 13.93
5 59 Thomas Chalmers Marshall Milton Keynes 14.29
6 354 Monty Sanders Wycombe Phoenix H 14.44
7 242 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 14.48
8 96 Luke Douglas Chiltern Harriers 15.71
T74 200m U13B Bucks Day 2 Final w-2.8
1 240 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix H 28.36
2 242 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 29.27
3 298 Nolu Omotayo Oxford City AC 31.43
4 191 Benjamin Jones Windsor, Slough, E&H 32.12
5 250 Nathan McCormack Windsor, Slough, E&H 32.22
6 336 Isaac Rincon Cookham AC 34.48
T97 800m U13B Bucks Time Trials Day 2
Race 1
1 165 Freddie Higgins Wycombe Phoenix H 2:38.62 8
2 310 Ethan Perry Vale of Aylesbury 2:39.05 9
3 64 Rory Clark Windsor, Slough, E&H 2:43.63 12
4 112 Oliver Ewing Marshall Milton Keynes 2:44.87 13
5 92 Oakley Denson Chiltern Harriers 2:49.00 14
6 200 Pip Kerr Wycombe Phoenix H 2:51.99 15
7 191 Benjamin Jones Windsor, Slough, E&H 3:03.62 16
8 52 Alistair Carey Vale of Aylesbury 3:23.44 17
Race 2
1 169 Roman Hodgson Deeside AAC 2:16.79 1
2 8 Matthew Aldred Chiltern Harriers 2:24.20 2
3 283 Cormac Nisbet Chiltern Harriers 2:24.56 3
4 108 Tom Emery Chiltern Harriers 2:25.24 4
5 185 Woody Jackson Chiltern Harriers 2:30.48 5
6 128 Laurence Gawne Chiltern Harriers 2:32.09 6
7 103 Teague Eaton Chiltern Harriers 2:33.85 7
8 250 Nathan Mccormack Windsor, Slough, E&H 2:39.41 10
9 199 Finn Kerr Wycombe Phoenix H 2:41.16 11
T48 1500m U13B Bucks Day 1
1 185 Woody Jackson Chiltern Harriers 4:50.25
2 283 Cormac Nisbet Chiltern Harriers 4:55.40
3 8 Matthew Aldred Chiltern Harriers 4:57.28
4 108 Tom Emery Chiltern Harriers 5:01.10
5 103 Teague Eaton Chiltern Harriers 5:02.32
6 128 Laurence Gawne Chiltern Harriers 5:04.93
7 346 Harry Rose Marshall Milton Keynes 5:14.26
8 328 Jack Ratcliffe Marshall Milton Keynes 5:25.15
9 250 Nathan McCormack Windsor, Slough, E&H 5:25.97
10 215 Oliver Layfield Windsor, Slough, E&H 5:29.67
11 68 James Conquest Silson AC 5:31.57
12 195 Freddie Kane Vale of Aylesbury 5:40.83
13 172 Harry Holbrook Wycombe Phoenix H 5:44.47
14 170 Alex Hodson Vale of Aylesbury 5:45.20
15 200 Pip Kerr Wycombe Phoenix H 5:47.68
16 260 Ewan Millar Wycombe Phoenix H 5:52.15
17 281 Harry Neal Windsor, Slough, E&H 5:53.67
T93 75mH U13B Bucks Day 2 Final w+2.1
1 421 Ryan Wells Wycombe Phoenix H 13.58
2 233 Oscar Mabon Windsor, Slough, E&H 15.11
3 149 Charlie Hannon Wycombe Phoenix H 15.75
4 242 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 15.86
5 303 Andrew Partridge Vale of Aylesbury 16.86
6 52 Alistair Carey Vale of Aylesbury 19.26
F7 High Jump Under 13 Boys Day 2
1 242 Elliot Marston U13B Windsor, Slough, E&H 1.25
2 233 Oscar Mabon U13B Windsor, Slough, E&H 1.20
3 92 Oakley Denson U13B Chiltern Harriers 1.15
F9 Long Jump Under 13 Boys Day 1
1 194 Rhys Jordan U13B Marshall Milton Keynes 4.63
2 12 Corbin Atterbury U13B Vale of Aylesbury 4.54
3 107 Riley Emery U13B Windsor, Slough, E&H 4.41
4 242 Elliot Marston U13B Windsor, Slough, E&H 4.30
5 249 William Mayhew U13B Chiltern Harriers 4.29
6 59 Thomas Chalmers U13B Marshall Milton Keynes 3.90
7 144 Monty Gurney U13B Windsor, Slough, E&H 3.83
8 298 Nolu Omotayo U13B Oxford City AC 3.79
9 233 Oscar Mabon U13B Windsor, Slough, E&H 3.63
10 250 Nathan Mccormack U13B Windsor, Slough, E&H 3.45
11 227 Mackenzie Lothian U13B Windsor, Slough, E&H 3.12
12 200 Pip Kerr U13B Wycombe Phoenix H 2.98
Shot Putt Under 13 Boys Day 2
1 421 Ryan Wells U13B Wycombe Phoenix H 7.84
2 199 Finn Kerr U13B Wycombe Phoenix H 7.03
3 107 Riley Emery U13B Windsor, Slough, E&H 6.48
4 247 Daniel Mawdsley U13B Herne Hill Harriers 6.44
Discus Under 13 Boys Day 2
1 421 Ryan Wells U13B Wycombe Phoenix H 20.25
2 247 Daniel Mawdsley U13B Herne Hill Harriers 16.93
3 107 Riley Emery U13B Windsor, Slough, E&H 16.75
4 303 Andrew Partridge U13B Vale of Aylesbury 11.30
Hammer Under 13 Boys Day 1
1 247 Daniel Mawdsley U13B Herne Hill Harriers 14.37
F12 Javelin Under 13 Boys Day 1
1 144 Monty Gurney U13B Windsor, Slough, E&H 21.47
2 242 Elliot Marston U13B Windsor, Slough, E&H 15.95
3 49 Joseph Caesar U13B Windsor, Slough, E&H 12.69
4 233 Oscar Mabon U13B Windsor, Slough, E&H 7.70