Bucks Track & Field Championships - Oxford - 13/14 May 2017
T20 100m U15B Bucks Day 1 Final w-1.2
1 168 George Ho Marshall Milton Keynes 12.58
2 366 Louis Silvester Wycombe Phoenix H 12.59
3 253 Hamish McGarvie Marshall Milton Keynes 12.70
4 13 Oliver Ayres Chiltern Harriers 12.81
5 375 James Spicer Chiltern Harriers 12.90
6 297 Solomon Olutayo Wycombe Phoenix H 13.92
7 29 Cameron Blaza Wycombe Phoenix H 14.40
8 334 Ryan Rickards Windsor, Slough, E&H 14.53
T78 200m U15B Bucks Day 2 Final w-1.5
1 331 Harrison Reed Marshall Milton Keynes 25.19
2 139 Louis Greenaway Chiltern Harriers 25.43
3 13 Oliver Ayres Chiltern Harriers 26.32
4 375 James Spicer Chiltern Harriers 26.76
5 297 Solomon Olutayo Wycombe Phoenix H 29.53
6 267 Alex Mitchell Wycombe Phoenix H 29.74
T3 300m U15B Bucks Day 1 Final
1 331 Harrison Reed Marshall Milton Keynes 40.17
2 366 Louis Silvester Wycombe Phoenix H 40.51
3 286 Kiylen Nurse Marshall Milton Keynes 42.55
4 297 Solomon Olutayo Wycombe Phoenix H 46.72
5 29 Cameron Blaza Wycombe Phoenix H 47.27
6 334 Ryan Rickards Windsor, Slough, E&H 48.35
T101 800m U15B Bucks Day 2
Heat 1
1 360 Jack Sharp Marshall Milton Keynes 2:25.41 Q
2 181 Tom Hunter Chiltern Harriers 2:25.43 Q
3 126 Zak Freeland Marshall Milton Keynes 2:31.95
4 278 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes 2:32.31
5 136 Ben Green Marshall Milton Keynes 2:32.33
6 33 Dominic Bowers Windsor, Slough, E&H 2:54.52
Heat 2
1 286 Kiylen Nurse Marshall Milton Keynes 2:19.88 Q
2 189 Thomas Job Chiltern Harriers 2:26.44 Q
3 356 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix H 2:28.08 q
4 422 Harrison West Wycombe Phoenix H 2:30.69
5 267 Alex Mitchell Wycombe Phoenix H 2:31.56
6 334 Ryan Rickards Windsor, Slough, E&H 2:38.42
Heat 3
1 7 Alex Aldred Chiltern Harriers 2:28.18 Q
2 325 Zach Rahaman Chiltern Harriers 2:30.10 Q
3 201 Roux Kerr Wycombe Phoenix H 2:30.66 q
4 312 William Perry-Adlam Windsor, Slough, E&H 2:39.35
5 184 Benjamin Jackson Chiltern Harriers 2:41.10
6 56 James Carruthers Chiltern Harriers 2:42.02
7 206 Alex Kingsman Marshall Milton Keynes 2:48.45
T101 800m U15B Bucks Day 2 Final
1 7 Alex Aldred Chiltern Harriers 2:08.57
2 189 Thomas Job Chiltern Harriers 2:08.96
3 360 Jack Sharp Marshall Milton Keynes 2:14.72
4 286 Kiylen Nurse Marshall Milton Keynes 2:17.99
5 181 Tom Hunter Chiltern Harriers 2:19.92
6 356 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix H 2:27.62
7 325 Zach Rahaman Chiltern Harriers 2:36.56
8 201 Roux Kerr Wycombe Phoenix H 2:41.16
T57 1500m U15B Time Trials Day 1
Race 1
1 218 Harry Legg Marshall Milton Keynes 4:59.09 6
2 422 Harrison West Wycombe Phoenix H 5:00.65 7
3 116 Thomas Fell Vale of Aylesbury 5:08.76 12
4 136 Ben Green Marshall Milton Keynes 5:11.36 13
5 66 Matthew Clifford Chiltern Harriers 5:12.95 14
6 301 James Palmer Windsor, Slough, E&H 5:13.72 15
7 184 Benjamin Jackson Chiltern Harriers 5:15.88 16
8 90 Joe Day Chiltern Harriers 5:16.65 17
9 384 Freddie Taylor Bicester AC 5:16.65 18
Race 2
1 429 Angus Williams Chiltern Harriers 4:18.68 CBP
2 7 Alex Aldred Chiltern Harriers 4:31.25 2
3 124 Leo Freeland Marshall Milton Keynes 4:42.96 3
4 360 Jack Sharp Marshall Milton Keynes 4:48.14 4
5 313 Louis Peterson Chiltern Harriers 4:57.64 5
6 347 Jack Rose Marshall Milton Keynes 5:02.62 8
7 25 Tomas Billenness Marshall Milton Keynes 5:03.77 9
8 414 James Watson Chiltern Harriers 5:04.59 10
9 278 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes 5:04.96 11
T56 80mH U15B Bucks Day 1 w-0.1
1 245 Tom Mawanga Marshall Milton Keynes 12.89
2 142 Christian Grint Chiltern Harriers 13.21
3 253 Hamish McGarvie Marshall Milton Keynes 13.25
High Jump Under 15 Boys Day 2
1 297 Solomon Olutayo U15B Wycombe Phoenix H 1.30
Pole Vault Under 15 Boys Day 2
1 307 Tim Penley U15B Marshall Milton Keynes 2.25
318 Alexander Presho U15B Windsor, Slough, E&H nh
F21 Long Jump Under 15 Boys Day 2
1 253 Hamish McGarvie U15B Marshall Milton Keynes 5.20
2 13 Oliver Ayres U15B Chiltern Harriers 5.11
3 282 Callum Neary U15B Vale of Aylesbury 5.07
4 334 Ryan Rickards U15B Windsor, Slough, E&H 4.21
5 268 Nicholas Mitchell U15B Wycombe Phoenix H 3.92
6 278 Aidan Murphy U15B Marshall Milton Keynes 3.85
F13 Shot Putt Under 15 Boys Day 2
1 122 Nathan Fletcher U15B Windsor, Slough, E&H 9.18
2 201 Roux Kerr U15B Wycombe Phoenix H 6.36
3 184 Benjamin Jackson U15B Chiltern Harriers 5.88
F25 Discus Under 15 Boys Day 2
1 197 Daniel Kemp U15B Banbury Harriers AC 28.04
2 318 Alexander Presho U15B Windsor, Slough, E&H 23.46
3 122 Nathan Fletcher U15B Windsor, Slough, E&H 21.98
4 268 Nicholas Mitchell U15B Wycombe Phoenix H 13.52
Hammer Under 15 Boys Day 1
1 122 Nathan Fletcher U15B Windsor, Slough, E&H 27.02
2 197 Daniel Kemp U15B Banbury Harriers AC 26.02
3 184 Benjamin Jackson U15B Chiltern Harriers 15.61
F7 Javelin Under 15 Boys Day 1
1 133 Archie Goodliff U15B Windsor, Slough, E&H 51.30
2 344 Thomas Rogers U15B Windsor, Slough, E&H 31.29
3 375 James Spicer U15B Chiltern Harriers 20.41