Bucks Track & Field Championships - Oxford - 13/14 May 2017
T42 100m U20M & Sen M Bucks Day 1 Final w-2.5
1 302 Josh Parry SM Wycombe Phoenix H 11.07
2 400 Kwame Twumasi-Tawiah U20M Marshall Milton Keynes 11.46
3 228 Michael Louise SM Windsor, Slough, E&H 11.59
4 166 Morgan Hiles U20M Wycombe Phoenix H 11.75
5 84 Tyrell Dankwa SM Marshall Milton Keynes 11.85
6 254 Tyler-Jay McIntosh U20M Marshall Milton Keynes 12.34
40 Maxwell Brown U20M Marshall Milton Keynes DQ
T86 200m U20M Bucks Day 2 Final w-1.4
1 374 Louis Southwell Hillingdon AC 22.55
2 40 Maxwell Brown Marshall Milton Keynes 22.70
3 400 Kwame Twumasi-Tawiah Marshall Milton Keynes 24.23
4 216 Ben Layne Wycombe Phoenix H 24.66
T12 400m U20M Bucks Day 1 Final
1 374 Louis Southwell Hillingdon AC 50.39
2 345 Tim Rogers Wycombe Phoenix H 50.63
3 209 Alexander Kotelawala Hillingdon AC 52.69
4 132 George Glinski Marshall Milton Keynes 53.38
5 216 Ben Layne Wycombe Phoenix H 53.99
6 327 William Ralston Vale of Aylesbury 55.25
T108 800m U20M Bucks Day 2 Final
1 308 William Perkin Chiltern Harriers 1:57.66
2 88 Adam Day Chiltern Harriers 2:00.94
3 123 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes 2:04.19
4 327 William Ralston Vale of Aylesbury 2:07.56
5 264 Sebastian Mills Chiltern Harriers 2:08.36
6 266 James Minter Marshall Milton Keynes 2:08.53
T65 1500m U20M Bucks Day 1
1 437 Alfred Yabsley Marshall Milton Keynes 4:02.96 CBP
2 417 Conrad Joseph Webber Marshall Milton Keynes 4:03.01
3 424 George Wheeler Marshall Milton Keynes 4:11.10
4 423 Charles Wheeler Marshall Milton Keynes 4:11.38
5 123 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes 4:21.02
6 72 Harry Cox Chiltern Harriers 4:23.28
7 369 Richard Slade Chiltern Harriers 4:24.04
8 266 James Minter Marshall Milton Keynes 4:26.74
High Jump Under 20 Men Day 2
1 219 Robert Lewis U20M Marshall Milton Keynes 1.80
Long Jump Under 20 Men Day 2
1 274 James Mottram U20M Marshall Milton Keynes 5.62
2 430 Campbell Williams U20M Vale of Aylesbury 5.49
Triple Jump Under 20 Men Day 2
1 274 James Mottram U20M Marshall Milton Keynes 11.27
Shot Putt Under 20 Men Day 2
1 148 Alex Hamling U20M Rugby & Northampton 13.70
2 372 William Smith U20M Vale of Aylesbury 9.30
Discus Under 20 Men Day 2
1 148 Alex Hamling U20M Rugby & Northampton 41.21
2 372 William Smith U20M Vale of Aylesbury 30.79
Javelin Under 20 Men Day 1
1 322 Matt Price U20M Windsor, Slough, E&H 33.46