Buckinghamshire County Championships - Day 1 - Oxford - 12 May 2018
Senior Men 100m w-0.4 Final
1 520 Josh Parry Southampton AC 10.98
2 145 Tyrell Dankwa Marshall Milton Keynes AC 11.83
3 97 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 12.53
4 559 Adam Richards-Gray Oxford City AC 13.23
5 622 Peter Stansbury Dacorum & Tring AC 14.12
Senior Men 400m Final
1 403 MIchael Louise Windsor, Slough, E&H 52.00
2 727 Samuel Winters Marshall Milton Keynes AC 53.32
3 493 Nathan Nurse Marshall Milton Keynes AC 54.90
4 97 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 59.91
Senior Men 1500m Final
1 551 Zachary Randall Shaftesbury Barnet Harriers 4:09.85
2 708 Charles Wheeler MK Distance Project 4:11.93
3 709 George Wheeler MK Distance Project 4:12.29
4 116 David Clark Wycombe Phoenix Harriers 4:13.01
5 669 James Tuttle Marshall Milton Keynes AC 4:25.13
6 665 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 4:25.30
7 140 Thomas Cuthbertson Marshall Milton Keynes AC 4:28.13
Senior Men Long Jump
1 600 Andre Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 5.04
Senior Men Hammer
1 563 Mark Roberson Marshall Milton Keynes AC 42.06
2 65 Iain Botting Windsor, Slough, E&H 41.35
U20 Men 100m w+0.8 Final
1 671 Kwame Twumasi-Tawiah Marshall Milton Keynes AC 11.05
2 558 Lee Richards Vale of Aylesbury AC 11.09
3 59 David Francesco Boakye Marshall Milton Keynes AC 11.13
4 299 Samuel Higgins Windsor, Slough, E&H 11.47
5 444 Herbert Mensuoh Highgate Harriers 11.70
U20 Men 400m Final
1 615 Louis Southwell Hillingdon AC 49.44 CBP
2 56 Matthew Bird Vale of Aylesbury AC 51.89
3 385 Ben Layne Wycombe Phoenix Harriers 52.94
4 675 Josh Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC 54.74
5 164 Michael Day Chiltern Harriers AC 56.71
U20 Men 1500m Final
1 442 Jack Meijer Marshall Milton Keynes AC 4:12.17
2 218 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 4:22.06
3 43 Finn Bell Wycombe Phoenix Harriers 4:22.45
4 456 James Minter Marshall Milton Keynes AC 4:27.83
5 334 Oliver Jackson Chiltern Harriers AC 4:28.32
6 179 Findlay Dyer Wycombe Phoenix Harriers 4:29.18
7 276 Devon Joseph Harford Marshall Milton Keynes AC 4:32.54
U17 Men 100m Heats
Heat 1 w+0.1
1 453 Olly Miller Marshall Milton Keynes AC 11.57 Q
2 209 Korben Fenty Vale of Aylesbury AC 11.88 Q
3 251 Louis Greenaway Chiltern Harriers AC 12.15 Q
4 970 Hamish McGarvie Marshall Milton Keynes AC 12.46 q
5 642 Uwais Tanvir Wycombe Phoenix Harriers 12.56 q
Heat 2 w-1.6
1 725 Ethan Wiltshire Marshall Milton Keynes AC 11.22 Q
2 199 Byron Ewing Wycombe Phoenix Harriers 12.01 Q
3 26 Oliver Ayres Dacorum & Tring AC 12.69 Q
4 282 John Harvey Vale of Aylesbury AC 13.48
5 612 Marcus Stansbury Dacorum & Tring AC 15.11
U17 Men 100m w+1.5 Final
1 725 Ethan Wiltshire Marshall Milton Keynes AC 11.02
2 453 Olly Miller Marshall Milton Keynes AC 11.25
3 199 Byron Ewing Wycombe Phoenix Harriers 11.68
4 251 Louis Greenaway Chiltern Harriers AC 11.96
5 209 Korben Fenty Vale of Aylesbury AC 11.97
6 26 Oliver Ayres Dacorum & Tring AC 12.35
7 970 Hamish McGarvie Marshall Milton Keynes AC 12.37
8 642 Uwais Tanvir Wycombe Phoenix Harriers 12.43
U17 Men 1500m Final
1 434 Dominic McDougall Windsor, Slough, E&H 4:11.14
2 156 Tommy Davies Chiltern Harriers AC 4:17.36
3 173 James Dowsett MK Distance Project 4:17.79
4 343 Alex Johnson Chiltern Harriers AC 4:18.70
5 236 Finlay Zak Lewis Gibbs Marshall Milton Keynes AC 4:20.26
6 3 Alex Aldred Chiltern Harriers AC 4:20.75
7 392 Ben Lindars Vale of Aylesbury AC 4:21.33
8 436 Max Mcgarvie Hillingdon AC 4:23.45
9 486 Max Nicolle Vale of Aylesbury AC 4:28.73
10 597 Mintu Sidhu MK Distance Project 4:29.88
11 219 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC 4:36.45
12 92 Myles Caddell Wycombe Phoenix Harriers 4:36.76
13 44 Harvey Bell Wycombe Phoenix Harriers 4:39.59
14 590 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC 4:47.43
15 696 Edward Watson Chiltern Harriers AC 4:50.27
16 53 Tomas Billenness Marshall Milton Keynes AC 4:59.37
17 163 Joe Day Chiltern Harriers AC 5:05.39
18 208 Thomas Fell Vale of Aylesbury AC 5:10.44
U17 Men 100H w+0.8 Final
1 970 Hamish McGarvie Marshall Milton Keynes AC 15.84
U17 Men Pole Vault
1 84 Hal Burtenshaw Wycombe Phoenix Harriers 3.00
U17 Men Hammer
1 195 James Ericsson-Nicholls Marshall Milton Keynes AC 57.93
2 216 Nathan Fletcher Windsor, Slough, E&H 29.13
U17 Men Javelin
1 465 Nicholas Moss Vale of Aylesbury AC 36.82
2 199 Bryan Ewing Wycombe Phoenix Harriers 34.38
U15 Boys 100m Heats
Heat 1 w-1.5
1 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 12.33 Q
2 333 Louis Jackson Dacorum & Tring AC 12.41 Q
3 23 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC 12.66 Q
4 358 Rhys Thomas Jordan Marshall Milton Keynes AC 13.03 q
5 58 Cameron Blaza Wycombe Phoenix Harriers 13.89
6 710 George Whincup Vale of Aylesbury AC 14.21
7 154 Louis Davies Windsor, Slough, E&H 14.47
8 706 Owen Westbrook Wycombe Phoenix Harriers 14.73
Heat 2 w-1.3
1 408 Trevorae Lumsden Vale of Aylesbury AC 12.05 Q
2 304 George Ho Marshall Milton Keynes AC 12.31 Q
3 617 James Spicer Chiltern Harriers AC 12.32 Q
4 726 Adam Winstanley Chiltern Harriers AC 12.79 q
5 36 Quinlan Bartlett Vale of Aylesbury AC 13.33
6 654 Matteo Tocci Wycombe Phoenix Harriers 13.35
7 435 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix Harriers 13.36
8 117 Christian Fiifi Clarke Marshall Milton Keynes AC 13.49
9 420 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 13.74
U15 Boys 100m w-1.3 Final
1 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 12.17
2 304 George Ho Marshall Milton Keynes AC 12.25
3 617 James Spicer Chiltern Harriers AC 12.30
4 333 Louis Jackson Dacorum & Tring AC 12.61
5 726 Adam Winstanley Chiltern Harriers AC 12.85
6 358 Rhys Thomas Jordan Marshall Milton Keynes AC 13.17
23 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC dns
408 Trevorae Lumsden Vale of Aylesbury AC dns
U15 Boys 300m Heats
Heat 1
1 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 40.43 Q
2 683 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC 41.67 Q
3 221 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 42.15 Q
4 117 Christian Fiifi Clarke Marshall Milton Keynes AC 43.13 q
5 58 Cameron Blaza Wycombe Phoenix Harriers 43.17 q
Heat 2
1 333 Louis Jackson Dacorum & Tring AC 39.91 Q
2 638 Laurie Sutcliffe Windsor, Slough, E&H 42.84 Q
3 275 Torsten Hansen Marshall Milton Keynes AC 45.16 Q
4 706 Owen Westbrook Wycombe Phoenix Harriers 47.10
5 368 Finn Kerr Wycombe Phoenix Harriers 47.12
U15 Boys 300m Final
1 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 39.60
2 333 Louis Jackson Dacorum & Tring AC 39.67
3 221 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 41.05
4 683 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC 41.79
5 638 Laurie Sutcliffe Windsor, Slough, E&H 42.25
6 58 Cameron Blaza Wycombe Phoenix Harriers 43.45
7 275 Torsten Hansen Marshall Milton Keynes AC 44.52
117 Christian Fiifi Clarke Marshall Milton Keynes AC dns
U15 Boys 1500m Final
1 537 Louis Peterson Chiltern Harriers AC 4:39.38
2 581 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 4:41.76
3 335 Woody Jackson Chiltern Harriers AC 4:50.55
4 217 Noah Fletcher Windsor, Slough, E&H 4:54.26
5 521 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers 4:57.32
6 625 Charlie Stone Chiltern Harriers AC 4:58.27
7 234 Laurie Gawne Chiltern Harriers AC 4:59.79
8 249 Ben Green Marshall Milton Keynes AC 5:01.46
9 640 Nathan Sweeney Chiltern Harriers AC 5:05.73
10 514 James Palmer Windsor, Slough, E&H 5:10.17
11 21 Thomas Askey Chiltern Harriers AC 5:10.94
12 488 Cormac Nisbet Chiltern Harriers AC 5:12.36
13 68 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 5:16.14
14 307 Alex Hodson Vale of Aylesbury AC 5:16.50
U15 Boys 80H w+1.2 Final
2 638 Laurie Sutcliffe Windsor, Slough, E&H 12.49
4 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 14.31
5 420 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 15.52
6 522 Andrew Partridge Vale of Aylesbury AC 17.15
U15 Boys Pole Vault
1 532 Tim Penley Marshall Milton Keynes AC 2.30
U15 Boys Hammer
1 522 Andrew Partridge Vale of Aylesbury AC 14.93
U15 Boys Javelin
1 532 Tim Penley Marshall Milton Keynes AC 34.23
2 581 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 29.81
3 368 Finn Kerr Wycombe Phoenix Harriers 24.72
4 420 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 17.10
U13 Boys 100m Heats
Heat 1 w-2.0
1 95 Joseph Caesar Windsor, Slough, E&H 14.22 Q
2 341 Isaac Jessop-Tranter Chiltern Harriers AC 14.70 Q
3 539 Matthew Potts Windsor, Slough, E&H 15.01 Q
4 402 Ben Louis Vale of Aylesbury AC 15.05
5 570 Seth Rowley Vale of Aylesbury AC 15.28
6 676 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC 15.45
7 149 Ciaran Davey Chiltern Harriers AC 15.51
8 7 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC 16.04
Heat 2 w-1.9
1 24 Daniel Ayodele Marshall Milton Keynes AC 13.73 Q
2 503 Nolu Omotayo Oxford City AC 14.34 Q
3 25 Jaydon Ayorinde Marshall Milton Keynes AC 14.44 Q
4 601 Kobe Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 14.76 q
5 265 Monty Gurney Windsor, Slough, E&H 14.91 q
6 306 Noah Hobson Chiltern Harriers AC 15.74
7 360 Ruben Kapoor Windsor, Slough, E&H 15.77
8 239 Matthew Gillespie Chiltern Harriers AC 18.70
2 519 Joshua Parker Bicester AC 13.93
U13 Boys 100m w-2.2 Final
1 24 Daniel Ayodele Marshall Milton Keynes AC 13.70
2 519 Joshua Parker Bicester AC 14.11
3 95 Joseph Caesar Windsor, Slough, E&H 14.22
4 341 Isaac Jessop-Tranter Chiltern Harriers AC 14.44
5 25 Jaydon Ayorinde Marshall Milton Keynes AC 14.49
6 503 Nolu Omotayo Oxford City AC 14.61
7 601 Kobe Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 14.83
8 539 Matthew Potts Windsor, Slough, E&H 15.12
9 265 Monty Gurney Windsor, Slough, E&H 15.31
U13 Boys 1500m Time Trials
Race 1
1 501 Samuel Luke Oldroyd Marshall Milton Keynes AC 5:09.71 6
2 49 Samuel Bennetts Chiltern Harriers AC 5:10.97 7
3 660 Callum Tripp Marshall Milton Keynes AC 5:14.46 9
4 279 Samuel Hart Vale of Aylesbury AC 5:27.39 12
5 308 Charlie Hodson Windsor, Slough, E&H 5:31.48 13
6 384 Oliver Layfield Windsor, Slough, E&H 5:40.54 15
7 619 James Stallwood Marshall Milton Keynes AC 5:47.83 17
8 539 Matthew Potts Windsor, Slough, E&H 5:50.21 18
9 311 Dylan Hollinshead Marshall Milton Keynes AC 6:05.71 19
10 630 Ben Straughan Oxford City AC 6:15.79 20
Race 2
1 472 Thomas Redmond Chiltern Harriers AC 4:53.49 1
2 298 Freddie Higgins Wycombe Phoenix Harriers 5:01.47 2
3 38 Maximillian Baxter Chiltern Harriers AC 5:02.37 3
4 658 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC 5:03.78 4
5 235 Rowan Gawne Chiltern Harriers AC 5:06.12 5
6 165 Woody Day Vale of Aylesbury AC 5:12.35 8
7 227 Timothy Fryer Dacorum & Tring AC 5:19.88 10
8 120 Alfie Clifford Chiltern Harriers AC 5:20.47 11
9 536 Ethan Perry Vale of Aylesbury AC 5:32.93 14
10 367 Louis Kempe Chiltern Harriers AC 5:41.69 16
U13 Boys Long Jump
1 24 Daniel Ayodele Marshall Milton Keynes AC 4.59
2 30 Edward Barber Marshall Milton Keynes AC 4.59
3 519 Joshua Parker Bicester AC 4.29
4 601 Kobe Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 4.17
5 239 Matthew Gillespie Chiltern Harriers AC 3.97
6 503 Nolu Omotayo Oxford City AC 3.88
7 491 Kai Norbron Windsor, Slough, E&H 3.69
8 5 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers 3.67
9 542 Matthew Potts Windsor, Slough, E&H 3.61
10 16 Nathaniel Arulanandam Vale of Aylesbury AC 3.60
11 150 Sennen David Chiltern Harriers AC 3.45
12 306 Noah Hobson Chiltern Harriers AC 3.38
13 149 Ciaran Davey Chiltern Harriers AC 3.27
14 7 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC 3.22
15 676 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC 3.09
16 360 Ruben Kapoor Windsor, Slough, E&H 2.98
17 401 Mackenzie Lothian Windsor, Slough, E&H 2.96
U13 Boys Javelin
1 265 Monty Gurney Windsor, Slough, E&H 25.73
2 531 Jamie Penley Marshall Milton Keynes AC 22.96
3 570 Seth Rowley Vale of Aylesbury AC 18.00
4 16 Nathaniel Arulanandam Vale of Aylesbury AC 17.91
5 5 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers 17.82
6 401 Mackenzie Lothian Windsor, Slough, E&H 16.05
7 150 Sennen David Chiltern Harriers AC 15.12
8 657 Leo Tottle Vale of Aylesbury AC 14.07
9 676 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC 9.57
Senior Women 100m w-1.0 Final
1 215 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers 13.35
2 134 Sarah Cross Chiltern Harriers AC 14.02
Senior Women 400m Final
1 337 Katie James Marshall Milton Keynes AC 60.43
Senior Women 1500m Final
1 565 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 4:51.99
Senior Women 100H w+0.3 Final
1 215 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers 19.81
Senior Women Long Jump
1 323 Jessica Hunter Vale of Aylesbury AC 5.38
2 15 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury AC 5.14
3 215 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers 4.79
Senior Women Hammer
1 547 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes AC 60.64 CBP
2 39 Emma Beardmore Marshall Milton Keynes AC 46.93
3 527 Jodie Pearce Wycombe Phoenix Harriers 32.95
Senior Women Javelin
1 134 Sarah Cross Chiltern Harriers AC 32.81
U20 Women 100m w-0.7 Final
1 101 Ebony Carr Marshall Milton Keynes AC 11.95 CBP
2 496 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 12.55
3 46 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers 12.90
4 661 Hannah Tritton Vale of Aylesbury AC 14.04
U20 Women 400m Final
1 320 Charlotte Humphries Windsor, Slough, E&H 60.83
U20 Women 1500m Final
1 63 Sophie Botham Marshall Milton Keynes AC 4:57.49
2 338 Holly Megan Jamieson MK Distance Project 5:14.54
3 34 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers AC 5:21.71
4 354 Katie Jones Vale of Aylesbury AC 5:32.65
5 506 Jessica Orr Chiltern Harriers AC 5:43.74
U20 Women Long Jump
1 419 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 4.74
2 464 Talia Morton-Kemsley Woodford Green 4.69
3 197 Amber Emma Evans Marshall Milton Keynes AC 4.12
U20 Women Javelin
1 464 Talia Morton-Kemsley Woodford Green 28.18
U17 Women 100m w-0.2 Final
1 143 Tyanna Dale Vale of Aylesbury AC 12.75
2 144 Amelia Daley Hillingdon AC 13.04
3 968 Abi Fitton Marshall Milton Keynes AC 13.05
4 560 Charlotte Rigby Chiltern Harriers AC 13.37
5 720 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC 13.47
U17 Women 300m Final
1 535 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC 42.72
2 407 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 43.06
3 772 Eleanor  Krefting Wycombe Abbey 44.18
4 674 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC 46.11
5 410 Hannah Mabey Vale of Aylesbury AC 47.47
U17 Women 1500m Final
1 770 Phoebe  Anderson Wycombe Abbey 4:54.20
2 372 Imogen King Marshall Milton Keynes AC 4:58.50
3 183 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC 5:04.40
4 718 Izzie Wijsman Wycombe Phoenix Harriers 5:15.40
5 99 Ella Carey Marshall Milton Keynes AC 5:18.30
6 345 Emily Mary Johnston Vale of Aylesbury AC 5:22.20
U17 Women 80H w-0.3 Final
1 312 Lily Holt Chiltern Harriers AC 12.59
2 720 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC 13.03
3 381 Mei-Ya Lambert Windsor, Slough, E&H 13.49
4 697 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 13.69
5 611 Mia Lauren Soman Marshall Milton Keynes AC 14.10
6 107 Elize Chappell Marshall Milton Keynes AC 15.91
U17 Women Pole Vault
1 545 Jasmine Presho Windsor, Slough, E&H 2.90
2 611 Mia Lauren Soman Marshall Milton Keynes AC 2.30
U17 Women Long Jump
1 773 Temi Ojora Wycombe Abbey 5.42
2 144 Amelia Daley Hillingdon AC 5.42
3 580 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 4.96
4 535 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC 4.88
5 720 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC 4.74
6 407 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 4.39
7 768 Olivia  Scarles Wycombe Abbey 4.24
8 656 Amber-Eve Tottle Vale of Aylesbury AC 4.19
9 107 Elize Chappell Marshall Milton Keynes AC 3.62
U17 Women Hammer
1 659 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 50.96 CBP
2 700 Hannah Wells Wycombe Phoenix Harriers 41.94
3 64 Elizabeth Botting Windsor, Slough, E&H 29.90
4 319 Millie Hughes Chiltern Harriers AC 24.41
U17 Women Javelin
1 774 Mia  Rogers Wycombe Abbey 27.97
2 319 Millie Hughes Chiltern Harriers AC 27.85
3 768 Olivia  Scarles Wycombe Abbey 25.82
4 769 Martha Stock  Wycombe Abbey 24.75
U15 Girls 100m Heats
Heat 1 w-0.6
1 498 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 12.79 Q
2 543 Cristina Poulsen Wycombe Phoenix Harriers 13.61 Q
3 761 Arabella  Mensah Wycombe Abbey 13.93 q
4 142 Kira Dale Vale of Aylesbury AC 13.94 q
5 292 Corrie Heppel Windsor, Slough, E&H 14.76
6 483 Isabelle Nero Chiltern Harriers AC 14.76
Heat 2 w-1.3
1 87 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC 13.55 Q
2 426 Abby Masquelier Windsor, Slough, E&H 13.94 Q
3 424 Sophia Martin Windsor, Slough, E&H 14.06
4 598 Ashleigh Sidney Vale of Aylesbury AC 14.58
5 238 Emily Gillespie Chiltern Harriers AC 14.62
6 54 Heidi Biltcliffe-Gray Silson AC 15.04
Heat 3 w-1.3
1 286 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 13.31 Q
2 969 Zaria Mmanga Marshall Milton Keynes AC 13.65 Q
3 752 Motunrayo Majekodunmi Wycombe Abbey 14.00
4 253 Daniela Grice Chiltern Harriers AC 14.06
5 762 Francesca  Pucci Wycombe Abbey 14.12
6 760 Morenike Majekodunmi Wycombe Abbey 14.36
7 421 Alexia Martin Windsor, Slough, E&H 14.55
U15 Girls 100m w-0.9 Final
1 498 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 12.80
2 286 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 13.19
3 87 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC 13.39
4 543 Cristina Poulsen Wycombe Phoenix Harriers 13.58
5 761 Arabella  Mensah Wycombe Abbey 13.63
6 426 Abby Masquelier Windsor, Slough, E&H 13.69
7 969 Zaria Mmanga Marshall Milton Keynes AC 13.70
8 142 Kira Dale Vale of Aylesbury AC 13.94
U15 Girls 300m Heats
Heat 1
1 168 Sara Diaz de la Fuente Marshall Milton Keynes AC 45.70 Q
2 238 Emily Gillespie Chiltern Harriers AC 46.03 Q
3 692 Lottie Warkcup Wycombe Phoenix Harriers 46.47 Q
4 473 Ella May Nash MK Distance Project 46.72 q
5 54 Heidi Biltcliffe-Gray Silson AC 51.12
Heat 2
1 672 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 44.58 Q
2 77 Isla Brown Windsor, Slough, E&H 45.43 Q
3 256 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 45.76 Q
4 483 Isabelle Nero Chiltern Harriers AC 46.43 q
5 646 Izzy Thompson Windsor, Slough, E&H 47.73
U15 Girls 300m Final
1 168 Sara Diaz de la Fuente Marshall Milton Keynes AC 43.19
2 672 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 43.56
3 77 Isla Brown Windsor, Slough, E&H 43.89
4 256 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 45.50
5 483 Isabelle Nero Chiltern Harriers AC 45.93
6 238 Emily Gillespie Chiltern Harriers AC 46.55
7 692 Lottie Warkcup Wycombe Phoenix Harriers 46.60
8 473 Ella May Nash MK Distance Project 48.34
U15 Girls 1500m Time Trials
Race 1
1 126 Ellen Cooper Wycombe Phoenix Harriers 5:16.41 9
2 73 Jodie Rebecca Brogden Marshall Milton Keynes AC 5:19.61 11
3 454 Phoebe Lauren Miller Marshall Milton Keynes AC 5:37.41 15
4 364 Nikita Kay MK Distance Project 5:38.31 16
5 482 Gabriella Nero Chiltern Harriers AC 5:39.49 17
6 211 Lauren Fines-Allin Vale of Aylesbury AC 5:51.43 18
7 212 Sophie Fines-Allin Vale of Aylesbury AC 5:55.41 19
8 91 Mia Caddell Wycombe Phoenix Harriers 6:02.27 20
9 352 Holly Jones Marshall Milton Keynes AC 6:11.17 21
10 652 Paige Tiley Marshall Milton Keynes AC 6:15.88 22
11 466 Jessica Mould Marshall Milton Keynes AC 6:20.02 23
Race 2
1 721 Orla Williams Chiltern Harriers AC 4:55.94 1
2 288 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC 5:02.55 2
3 290 Holly Henderson Chiltern Harriers AC 5:04.91 3
4 76 Alice Brown Chiltern Harriers AC 5:05.60 4
5 278 Megan Harris Wycombe Phoenix Harriers 5:08.40 5
6 86 Alicia Bushell Chiltern Harriers AC 5:08.52 6
7 396 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers AC 5:12.72 7
8 730 Madeleine Wood Wycombe Phoenix Harriers 5:15.86 8
9 79 Olivia Brown Wycombe Phoenix Harriers 5:16.56 10
10 138 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC 5:22.11 12
11 213 Matilda Firth Wycombe Phoenix Harriers 5:29.67 13
12 100 Millie Carey Vale of Aylesbury AC 5:31.69 14
U15 Girls 75H Heats
Heat 1 w+0.5
1 2 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC 12.37 Q
2 286 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 12.53 Q
3 424 Sophia Martin Windsor, Slough, E&H 13.39 Q
4 292 Corrie Heppel Windsor, Slough, E&H 13.91
5 290 Holly Henderson Chiltern Harriers AC 14.32
6 400 Ellie-Mai Lothian Windsor Track Club 15.30
Heat 2 w+0.3
1 426 Abby Masquelier Windsor, Slough, E&H 12.13 Q
2 256 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 12.37 Q
3 77 Isla Brown Windsor, Slough, E&H 12.78 Q
4 421 Alexia Martin Windsor, Slough, E&H 13.73 q
5 125 Jessica Cook Chiltern Harriers AC 13.74 q
6 260 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers 15.78
U15 Girls 75H nwi Final
1 426 Abby Masquelier Windsor, Slough, E&H 12.01
2 2 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC 12.33
3 256 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 12.41
4 286 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 12.60
5 77 Isla Brown Windsor, Slough, E&H 12.97
6 424 Sophia Martin Windsor, Slough, E&H 13.66
7 421 Alexia Martin Windsor, Slough, E&H 14.22
8 125 Jessica Cook Chiltern Harriers AC 14.34
U15 Girls Pole Vault
1 462 Kendra Morris Wycombe Phoenix Harriers 2.50
U15 Girls Hammer
1 459 Lara Moffat Marshall Milton Keynes AC 47.52 CBP
2 663 Lizzy Tucker Windsor, Slough, E&H 23.94
U15 Girls Javelin
1 177 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC 35.80 CBP
2 764 Carys Ward  Wycombe Abbey 29.53
3 762 Francesca  Pucci Wycombe Abbey 20.15
4 421 Alexia Martin Windsor, Slough, E&H 20.13
5 757 Phoebe Fox Wycombe Abbey 20.13
6 424 Sophia Martin Windsor, Slough, E&H 19.39
7 754 Ginny Zealley Wycombe Abbey 18.29
8 400 Ellie-Mai Lothian Windsor Track Club 17.84
9 125 Jessica Cook Chiltern Harriers AC 17.67
10 260 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers 17.67
U13 Girls 100m Heats
Heat 1 w-1.7
1 647 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC 14.11 Q
2 409 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC 15.66 Q
3 455 Ruby Miller Wycombe Phoenix Harriers 15.77 Q
4 746 Jodie Orogun Wycombe Abbey 15.82
5 707 Evie Whatling Chiltern Harriers AC 15.84
6 382 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC 15.92
7 399 Olivia London Vale of Aylesbury AC 16.49
8 534 Erin Perez Quane Wycombe Phoenix Harriers 16.59
Heat 2 w-0.9
1 500 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC 13.95 Q
2 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 14.24 Q
3 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 14.33 Q
4 502 Desola Omonijo Windsor, Slough, E&H 14.50 q
5 744 Laila Hall Wycombe Abbey 15.57 q
6 136 Isabelle Cuddy Vale of Aylesbury AC 15.75
7 229 Lila Gardner Windsor, Slough, E&H 16.28
8 152 Holly Davies Chiltern Harriers AC 16.51
9 427 Maisie Masquelier Windsor, Slough, E&H 16.98
10 55 Izzy Binnie Wycombe Phoenix Harriers 18.12
U13 Girls 100m w-1.6 Final
1 500 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC 14.05
2 647 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC 14.12
3 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 14.28
4 502 Desola Omonijo Windsor, Slough, E&H 14.51
5 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 14.88
6 744 Laila Hall Wycombe Abbey 15.49
7 455 Ruby Miller Wycombe Phoenix Harriers 15.83
8 409 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC 15.94
U13 Girls 1500m Final
1 37 Francesca Baxter Chiltern Harriers AC 5:02.35
2 62 Ella Botha Chiltern Harriers AC 5:03.38
3 490 Lesedi Nkoane Chiltern Harriers AC 5:09.22
4 722 Rosa Williams Chiltern Harriers AC 5:14.58
5 19 Hannah Ashby Chiltern Harriers AC 5:26.24
6 505 Morenike Orimalade Marshall Milton Keynes AC 5:29.61
7 398 Marea Logan Chiltern Harriers AC 5:31.12
8 220 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC 5:37.24
9 637 Libby Sutton Wycombe Phoenix Harriers 5:48.88
10 673 Molly Usherwood Vale of Aylesbury AC 5:59.23
11 90 Emma Caddell Wycombe Phoenix Harriers 6:01.43
12 516 Savarnah Pandya Chiltern Harriers AC 6:09.64
13 205 Ellie Faulkner Wycombe Phoenix Harriers 6:23.12
14 733 Amy Wooton Marshall Milton Keynes AC 6:25.19
15 450 Isabelle Hope Miller Marshall Milton Keynes AC 6:32.04
U13 Girl's Pole Vault
1 309 Amy Hogbin Wycombe Phoenix Harriers 1.90 CBP
U13 Girls Long Jump
1 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 4.14
2 500 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC 4.05
3 29 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC 3.95
4 647 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC 3.89
5 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 3.83
6 502 Desola Omonijo Windsor, Slough, E&H 3.74
7 382 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC 3.73
8 455 Ruby Miller Wycombe Phoenix Harriers 3.36
9 229 Lila Gardner Windsor, Slough, E&H 3.02
10 707 Evie Whatling Chiltern Harriers AC 3.00
11 534 Erin Perez Quane Wycombe Phoenix Harriers 2.76
12 399 Olivia London Vale of Aylesbury AC 2.66
13 55 Izzy Binnie Wycombe Phoenix Harriers 2.45
U13 Girls Javelin
1 745 Pip  Lloyd-Williams Wycombe Abbey 23.20
2 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 21.63
3 29 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC 14.88
4 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 13.74
5 55 Izzy Binnie Wycombe Phoenix Harriers 10.14
6 427 Maisie Masquelier Windsor, Slough, E&H 10.10
7 455 Ruby Miller Wycombe Phoenix Harriers 8.87
8 132 Iris Cripps Wycombe Phoenix Harriers 7.89
9 382 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC 7.21