Buckinghamshire County Championships - Day 2 - Oxford - 13 May 2018
Senior Men 200m w+0.0 Final
1 520 Josh Parry Southampton AC 22.24
2 145 Tyrell Dankwa Marshall Milton Keynes AC 23.87
3 622 Peter Stansbury Dacorum & Tring AC 29.02
Senior Men 800m Final
1 727 Sam Winters Marshall Milton Keynes AC 1:58.42
2 116 David Clark Wycombe Phoenix Harriers 2:00.35
3 351 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 2:01.29
Senior Men Shot
1 31 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 10.58
Senior Men Discus
1 31 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 28.94
2 698 Alex Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 23.62
U20 Men 200m w+0.8 Final
1 615 Louis Southwell Hillingdon AC 22.19
2 558 Lee Richards Vale of Aylesbury AC 22.68
3 299 Samuel Higgins Windsor, Slough, E&H 22.96
4 59 David Francesco Boakye Marshall Milton Keynes AC 23.13
5 385 Ben Layne Wycombe Phoenix Harriers 23.78
671 Kwame Twumasi-Tawiah Marshall Milton Keynes AC dnf
U20 Men 800m Final
1 442 Jack Meijer Marshall Milton Keynes AC 1:56.43
2 56 Matthew Bird Vale of Aylesbury AC 1:59.63
3 129 Harry Cox Chiltern Harriers AC 1:59.70
4 218 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 2:02.84
5 456 James Minter Marshall Milton Keynes AC 2:06.33
U20 Men Shot
1 274 Alex Hamling Rugby & Northampton AC 13.75
U20 Men Discus
1 274 Alex Hamling Rugby & Northampton AC 43.40
2 428 Alfred Mawdsley Herne Hill Harriers 36.67
U17 Men 200m w+1.0 Final
1 453 Olly Miller Marshall Milton Keynes AC 22.83
2 209 Korben Fenty Vale of Aylesbury AC 23.93
3 380 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, E&H 24.03
4 26 Oliver Ayres Dacorum & Tring AC 24.48
5 612 Marcus Stansbury Dacorum & Tring AC 30.12
U17 Men 800m Heats
Heat 1
1 219 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:08.72 Q
2 3 Alex Aldred Chiltern Harriers AC 2:09.19 Q
3 14 Rhys Arnold Chiltern Harriers AC 2:09.55 Q
4 44 Harvey Bell Wycombe Phoenix Harriers 2:09.96 q
5 324 Tom Hunter Chiltern Harriers AC 2:13.04
6 297 Robert Paul Hickman Marshall Milton Keynes AC 2:16.37
7 404 Josh Loveday Vale of Aylesbury AC 2:20.73
8 53 Tomas Billenness Marshall Milton Keynes AC 2:26.85
Heat 2
1 343 Alex Johnson Chiltern Harriers AC 2:06.99 Q
2 556 Cameron Reid Chiltern Harriers AC 2:07.08 Q
3 486 Max Nicolle Vale of Aylesbury AC 2:07.19 Q
4 236 Finlay Zak Lewis Gibbs Marshall Milton Keynes AC 2:07.61 q
5 590 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC 2:12.57
6 296 Peter Graham Hickman Marshall Milton Keynes AC 2:17.22
7 121 Matthew Clifford Chiltern Harriers AC 2:28.42
434 Dominic McDougall Windsor, Slough, E&H
U17 Men 800m Final
1 556 Cameron Reid Chiltern Harriers AC 2:01.42
2 3 Alex Aldred Chiltern Harriers AC 2:02.12
3 343 Alex Johnson Chiltern Harriers AC 2:02.51
4 219 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:04.06
5 14 Rhys Arnold Chiltern Harriers AC 2:05.78
6 486 Max Nicolle Vale of Aylesbury AC 2:07.37
7 236 Finlay Zak Lewis Gibbs Marshall Milton Keynes AC 2:08.28
8 44 Harvey Bell Wycombe Phoenix Harriers 2:08.99
U17 Men High Jump
1 206 Samuel Henry Featherstone Marshall Milton Keynes AC 1.85
U17 Men Long Jump
1 477 Callum Neary Vale of Aylesbury AC 5.63
2 435 Hamish Mcgarvie Marshall Milton Keynes AC 5.51
3 199 Byron Ewing Wycombe Phoenix Harriers & AC 5.51
4 26 Oliver Ayres Dacorum & Tring AC 5.38
U17 Men Triple Jump
1 380 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, E&H 11.98
2 477 Callum Neary Vale of Aylesbury AC 10.89
U17 Men Shot
1 224 James Alan Frith Marshall Milton Keynes AC 13.34
2 468 Oliver Moyles Marshall Milton Keynes AC 7.69
U17 Men Discus
1 190 Euan Emery Windsor, Slough, E&H 33.31
2 468 Oliver Moyles Marshall Milton Keynes AC 33.06
U15 Boys 200m Heats
Heat 1 w+0.5
1 333 Louis Jackson Dacorum & Tring AC 24.83 Q
2 6 Shawn Ampofo Marshall Milton Keynes AC 25.15 Q
3 726 Adam Winstanley Chiltern Harriers AC 25.52 Q
4 418 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix Harriers 26.57 q
5 420 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 27.27
6 653 Oscar Timms Wycombe Phoenix Harriers 27.84
7 433 Nathan Mccormack Windsor, Slough, E&H 30.10
Heat 2 w-0.3
1 617 James Spicer Chiltern Harriers AC 24.34 Q
2 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 24.59 Q
3 304 George Ho Marshall Milton Keynes AC 24.76 Q
4 207 Lewis Fee Chiltern Harriers AC 25.04 q
5 680 Rex Vidal Chiltern Harriers AC 27.07
6 457 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 27.93
7 710 George Whincup Vale of Aylesbury AC 28.20
8 645 Brandon Tchoudi Windsor, Slough, E&H 30.80
U15 Boys 200m w+0.1 Final
1 617 James Spicer Chiltern Harriers AC 24.15
2 304 George Ho Marshall Milton Keynes AC 24.23
3 333 Louis Jackson Dacorum & Tring AC 24.39
4 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 24.43
5 6 Shawn Ampofo Marshall Milton Keynes AC 24.77
6 207 Lewis Fee Chiltern Harriers AC 24.78
7 418 Tamukanashe Mango Wycombe Phoenix Harriers 26.50
726 Adam Winstanley Chiltern Harriers AC dns
U15 Boys 800m Heats
Heat 1
1 568 Jack Rose Marshall Milton Keynes AC 2:14.05 Q
2 537 Louis Peterson Chiltern Harriers AC 2:15.45 Q
3 429 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC 2:16.05 q
4 683 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC 2:16.10 q
5 249 Ben Green Marshall Milton Keynes AC 2:21.86
6 234 Laurie Gawne Chiltern Harriers AC 2:23.74
7 567 Harry Rose Marshall Milton Keynes AC 2:28.16
8 373 Alex Kingsman Marshall Milton Keynes AC 2:35.60
9 552 Jack Ratcliffe MK Distance Project 2:42.15
Heat 2
1 581 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 2:17.37 Q
2 4 Matthew Aldred Chiltern Harriers AC 2:17.61 Q
3 494 Finn O'Brien Chiltern Harriers AC 2:20.13
4 457 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 2:28.40
5 21 Thomas Askey Chiltern Harriers AC 2:28.66
6 68 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 2:31.39
7 335 Woody Jackson Chiltern Harriers AC 2:32.12
8 458 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 2:33.56
9 509 William Page Windsor, Slough, E&H 2:58.56
Heat 3
1 221 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:17.54 Q
2 488 Cormac Nisbet Chiltern Harriers AC 2:19.97 Q
3 102 Jamie Carruthers Chiltern Harriers AC 2:20.39
4 192 Tom Emery Chiltern Harriers AC 2:21.23
5 521 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers 2:24.74
6 332 Benjamin Jackson Chiltern Harriers AC 2:28.52
7 443 Tom Meijer Marshall Milton Keynes AC 2:32.76
8 433 Nathan Mccormack Windsor, Slough, E&H 2:34.67
U15 Boys 800m Final
1 221 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:11.78
2 537 Louis Peterson Chiltern Harriers AC 2:13.49
3 568 Jack Rose Marshall Milton Keynes AC 2:13.52
4 581 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 2:13.56
5 4 Matthew Aldred Chiltern Harriers AC 2:20.60
6 429 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC 2:21.31
7 683 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC 2:21.69
8 488 Cormac Nisbet Chiltern Harriers AC 2:33.17
U15 Boys High Jump
1 329 Ben Ince Vale of Aylesbury AC 1.58
2 358 Rhys Thomas Jordan Marshall Milton Keynes AC 1.40
3 420 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 1.30
4 171 Luke Douglas Chiltern Harriers AC 1.25
U15 Boys Long Jump
1 6 Shawn Ampofo Marshall Milton Keynes AC 5.43
2 329 Ben Ince Vale of Aylesbury AC 5.14
3 305 Finn Hobson Chiltern Harriers AC 4.99
4 358 Rhys Thomas Jordan Marshall Milton Keynes AC 4.96
5 680 Rex Vidal Chiltern Harriers AC 4.85
6 701 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 4.60
7 191 Riley Emery Windsor, Slough, E&H 4.34
8 420 Elliot Marston Windsor, Slough, E&H 4.26
9 653 Oscar Timms Wycombe Phoenix Harriers & AC 4.00
10 645 Brandon Tchoudi Windsor, Slough, E&H 3.85
U15 Boys Shot
1 614 Eliot Southwell Hillingdon AC 9.40
2 701 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 8.48
3 207 Lewis Fee Chiltern Harriers AC 8.07
4 191 Riley Emery Windsor, Slough, E&H 6.72
5 710 George Whincup Vale of Aylesbury AC 5.23
U15 Boys Discus
1 701 Ryan Christopher Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 26.93
2 458 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC 21.36
3 191 Riley Emery Windsor, Slough, E&H 19.37
4 207 Lewis Fee Chiltern Harriers AC 18.04
5 275 Torsten Hansen Marshall Milton Keynes AC 15.75
U13 Boys 200m w-0.6 Final
1 519 Joshua Parker Bicester AC 28.20
2 95 Joseph Caesar Windsor, Slough, E&H 29.15
3 503 Nolu Omotayo Oxford City AC 29.60
4 402 Ben Louis Vale of Aylesbury AC 30.93
5 7 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC 32.32
U13 Boys 800m Time Trials
Race 1
1 49 Samuel Bennetts Chiltern Harriers AC 2:40.83 9
2 513 Felix Palmer Windsor, Slough, E&H 2:42.12 10
3 413 Harley Mackenzie MK Distance Project 2:45.81 12
4 676 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC 2:47.14 13
5 417 Bailey Malins Marshall Milton Keynes AC 2:51.32 15
6 475 Harry Neal Windsor, Slough, E&H 2:54.81 17
7 619 James Stallwood Marshall Milton Keynes AC 2:55.33 18
8 430 Ethan McCall Chiltern Harriers AC 2:56.66 19
9 7 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC 2:57.80 20
10 630 Ben Straughan Oxford City AC 3:06.27 21
11 98 Alistair Carey Vale of Aylesbury AC 3:23.11 22
Race 2
1 658 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC 2:33.59 1
2 536 Ethan Perry Vale of Aylesbury AC 2:33.92 2
3 38 Maximillian Baxter Chiltern Harriers AC 2:34.08 3
4 235 Rowan Gawne Chiltern Harriers AC 2:36.34 4
5 341 Isaac Jessop-Tranter Chiltern Harriers AC 2:36.48 5
6 603 Elias Skaarup Marshall Milton Keynes AC 2:36.77 6
7 501 Samuel Luke Oldroyd Marshall Milton Keynes AC 2:37.07 7
8 660 Callum Tripp Marshall Milton Keynes AC 2:38.44 8
9 5 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers 2:42.55 11
10 279 Samuel Hart Vale of Aylesbury AC 2:48.31 14
11 124 James Conquest Silson AC 2:54.76 16
U13 Boys 75H w+0.2 Final
1 601 Kobe Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 13.28 CBP
2 5 William Alexander Wycombe Phoenix Harriers 15.79
3 676 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC 15.94
4 149 Ciaran Davey Chiltern Harriers AC 16.28
5 98 Alistair Carey Vale of Aylesbury AC 17.56
U13 Boys High Jump
3 7 Jerry Anderson Chiltern Harriers AC 1.20
1 30 Edward Barber Marshall Milton Keynes AC 1.40
5 149 Ciaran Davey Chiltern Harriers AC 1.05
2 491 Kai Norbron Windsor, Slough, E&H 1.30
4 676 Charlie Ventress Chiltern Harriers AC 1.15
U13 Boys Shot
1 331 Alexander Jackson Dacorum & Tring AC 8.21
2 95 Joseph Caesar Windsor, Slough, E&H 7.06
3 306 Noah Hobson Chiltern Harriers AC 6.12
4 657 Leo Tottle Vale of Aylesbury AC 4.65
U13 Boys Discus
1 331 Alexander Jackson Dacorum & Tring AC 22.42
2 306 Noah Hobson Chiltern Harriers AC 13.96
Senior Women 200m w+0.5 Final
1 323 Jessica Hunter Vale of Aylesbury AC 25.65
2 215 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers 27.67
Senior Women High Jump
1 323 Jessica Hunter Vale of Aylesbury AC 1.63
Senior Women Triple Jump
1 15 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury AC 10.79 CBP
Senior Women Shot
1 527 Jodie Pearce Wycombe Phoenix Harriers & AC 7.05
Senior Women Discus
1 527 Jodie Pearce Wycombe Phoenix Harriers & AC 25.38
U20 Women 200m w+0.6 Final
1 133 Anna Croft Windsor, Slough, E&H 25.88
2 496 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 26.05
3 46 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers 27.21
4 626 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 27.69
5 326 Abigail Hutchby Windsor, Slough, E&H 28.08
U20 Women 800m Final
1 63 Sophie Botham Marshall Milton Keynes AC 2:18.96
2 492 Natalie Nurse Marshall Milton Keynes AC 2:42.76
U20 Women 400H Final
1 133 Anna Croft Windsor, Slough, E&H 64.21
2 628 Scarlet Storr Wycombe Phoenix Harriers 70.55
U20 Women High Jump
1 538 Abigail Pinner Windsor, Slough, E&H 1.50
U20 Women Triple Jump
1 661 Hannah Tritton Vale of Aylesbury AC 10.28
2 634 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers & AC 10.14
3 529 Joan Peedah Marshall Milton Keynes AC 9.77
U17 Women 200m w+1.5 Final
1 143 Tyanna Dale Vale of Aylesbury AC 26.23
2 679 Sian Vico Wycombe Phoenix Harriers 26.59
3 535 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC 26.76
4 446 Alissa Merry Windsor, Slough, E&H 27.52
5 580 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 27.53
6 720 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC 28.11
7 452 Molly Miller Wycombe Phoenix Harriers 28.90
8 184 Adeolu Edungbola Marshall Milton Keynes AC 29.70
U17 Women 800m Heats
Heat 1
1 183 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC 2:26.41 Q
2 99 Ella Carey Marshall Milton Keynes AC 2:28.83 Q
3 635 Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers 2:29.59 Q
4 718 Izzie Wijsman Wycombe Phoenix Harriers 2:30.90 q
5 526 Alliayh Patel Marshall Milton Keynes AC 2:48.17
6 524 Alesha Patel Marshall Milton Keynes AC 2:52.87
Heat 2
1 677 Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers 2:28.65 Q
2 372 Imogen King Marshall Milton Keynes AC 2:31.09 Q
3 45 Hatty Bell Wycombe Phoenix Harriers 2:32.91 Q
4 602 Tia Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 2:33.67 q
5 345 Emily Mary Johnston Vale of Aylesbury AC 2:33.98
6 397 Soraya Lockwood Chiltern Harriers AC 2:45.18
U17 Women 800m Final
1 677 Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers 2:20.53
2 183 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC 2:23.10
3 99 Ella Carey Marshall Milton Keynes AC 2:28.54
4 635 Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers 2:32.67
5 45 Hatty Bell Wycombe Phoenix Harriers 2:38.26
6 602 Tia Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 2:40.83
372 Imogen King Marshall Milton Keynes AC dns
718 Izzie Wijsman Wycombe Phoenix Harriers dns
U17 Women 300H Final
1 381 Mei-Ya Lambert Windsor, Slough, E&H 50.33
2 611 Mia Lauren Soman Marshall Milton Keynes AC 50.88
3 57 Nicola Bird Vale of Aylesbury AC 52.48
4 697 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 53.85
5 573 Annabelle Ruinet Windsor, Slough, E&H 55.38
U17 Women High Jump
1 773 Temi Ojora Wycombe Abbey 1.71
2 312 Lily Holt Chiltern Harriers AC 1.60
3= 573 Annabelle Ruinet Windsor, Slough, E&H 1.35
3= 720 Carmen Williams Vale of Aylesbury AC 1.35
107 Elize Chappell Marshall Milton Keynes AC nh
U17 Women Triple Jump
1 144 Amelia Daley Hillingdon AC 11.26 CBP
2 580 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers & AC 10.09
3 768 Olivia Scarles Wycombe Abbey 9.83
4 411 Ella Mabon Windsor, Slough, E&H 9.39
5 604 Cleo Sloggett Windsor, Slough, E&H 9.35
6 611 Mia Lauren Soman Marshall Milton Keynes AC 8.40
U17 Women Shot
1 700 Hannah Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 9.42
2 655 Amber-Eve Tottle Vale of Aylesbury AC 8.84
3 624 Katie Stocker Windsor, Slough, E&H 7.59
U17 Women Discus
1 700 Hannah Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 24.93
2 771 Bea  Knight Wycombe Abbey 23.17
3 624 Katie Stocker Windsor, Slough, E&H 16.91
U15 Girls 200m Heats
Heat 1 w+0.2
1 498 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 26.27 Q
2 87 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC 27.75 Q
3 525 Alice Payne Wycombe Phoenix Harriers 28.73 Q
4 764 Carys Ward  Wycombe Abbey 29.87 q
5 755 Toluwase  Akerele Wycombe Abbey 30.23
Heat 2 w+1.4
1 566 Emilia Rock Vale of Aylesbury AC 26.23 Q
2 749 Anjola  Akerele Wycombe Abbey 28.10 Q
3 253 Daniela Grice Chiltern Harriers AC 28.19 Q
4 483 Isabelle Nero Chiltern Harriers AC 28.49 q
U15 Girls 200m w+2.4 Final
1 566 Emilia Rock Vale of Aylesbury AC 25.89
2 498 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 25.96
3 87 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC 27.51
4 525 Alice Payne Wycombe Phoenix Harriers 28.16
5 253 Daniela Grice Chiltern Harriers AC 28.41
6 749 Anjola  Akerele Wycombe Abbey 28.81
7 483 Isabelle Nero Chiltern Harriers AC 29.18
8 764 Carys Ward  Wycombe Abbey 29.95
U15 Girls 800m Heats
Heat 1
1 672 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 2:29.90 Q
2 721 Orla Williams Chiltern Harriers AC 2:29.95 Q
3 13 Carys Arnold Chiltern Harriers AC 2:30.34 q
4 86 Alicia Bushell Chiltern Harriers AC 2:34.44
5 213 Matilda Firth Wycombe Phoenix Harriers 2:44.94
6 482 Gabriella Nero Chiltern Harriers AC 2:45.91
7 169 Charlotte Docwra Chiltern Harriers AC 2:54.22
8 476 Helen Neal Chiltern Harriers AC 3:03.60
Heat 2
1 79 Olivia Brown Wycombe Phoenix Harriers 2:28.56 Q
2 278 Megan Harris Wycombe Phoenix Harriers 2:31.22 Q
3 396 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers AC 2:33.20
4 138 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC 2:47.04
5 751 Beatrice Brockman Wycombe Abbey 2:50.30
6 260 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers 2:51.59
606 Lily Mae Smith MK Distance Project dnf
Heat 3
1 753 Funto Olatokun Wycombe Abbey 2:28.39 Q
2 288 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC 2:28.49 Q
3 290 Holly Henderson Chiltern Harriers AC 2:28.59 q
4 730 Madeleine Wood Wycombe Phoenix Harriers 2:30.68
5 100 Millie Carey Vale of Aylesbury AC 2:36.66
6 758 Amelia  Howie Wycombe Abbey 2:44.16
7 255 Samantha Grice Chiltern Harriers AC 2:56.74
U15 Girls 800m Final
1 721 Orla Williams Chiltern Harriers AC 2:24.55
2 672 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 2:26.86
3 288 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC 2:27.48
4 290 Holly Henderson Chiltern Harriers AC 2:29.52
5 79 Olivia Brown Wycombe Phoenix Harriers 2:29.62
6 13 Carys Arnold Chiltern Harriers AC 2:30.19
7 278 Megan Harris Wycombe Phoenix Harriers 2:31.91
8 753 Funto Olatokun Wycombe Abbey 3:12.90
U15 Girls High Jump
1 756 Morenike Fasinro Wycombe Abbey 1.35
2 749 Anjola Akerele Wycombe Abbey 1.30
U15 Girls Long Jump
1 286 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC 5.01
2 2 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC 4.90
3 566 Emilia Rock Vale of Aylesbury AC 4.50
4 761 Arabella  Mensah Wycombe Abbey 4.39
5 525 Alice Payne Wycombe Phoenix Harriers & AC 4.28
6 760 Morenike Majekodunmi Wycombe Abbey 4.26
7 253 Daniela Grice Chiltern Harriers AC 3.70
8 752 Motunrayo Majekodunmi Wycombe Abbey 3.50
U15 Girls Shot
1 459 Lara Moffat Marshall Milton Keynes AC 9.61
2 369 Claudia Kerry-Roger Windsor, Slough, E&H 8.59
3 763 Vanessa  Tantisunthorn Wycombe Abbey 8.36
4 747 Isabel Abdulai Wycombe Abbey 7.44
5 755 Toluwase  Akerele Wycombe Abbey 7.18
6 753 Funto Olatokun Wycombe Abbey 7.07
7 750 Hattie Bishop Wycombe Abbey 7.03
8 252 Caitlin Gregory Chiltern Harriers AC 6.95
9 759 Eleanor  Livingstone Wycombe Abbey 6.93
U15 Girls Discus
1 459 Lara Moffat Marshall Milton Keynes AC 27.97
2 369 Claudia Kerry-Roger Windsor, Slough, E&H 23.77
3 759 Eleanor  Livingstone Wycombe Abbey 19.55
4 252 Caitlin Gregory Chiltern Harriers AC 19.31
5 663 Lizzy Tucker Windsor, Slough, E&H 19.27
6 747 Isabel Abdulai Wycombe Abbey 17.72
U13 Girls 200m Heats
Heat 1 w+0.3
1 647 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC 28.97 Q
2 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 31.25 Q
3 29 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC 31.36 Q
4 152 Holly Davies Chiltern Harriers AC 34.30
Heat 2 w+0.8
1 500 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC 28.25 Q
2 175 Sienna Drummond Wycombe Phoenix Harriers 29.36 Q
3 662 Lizzie Tucker Windsor, Slough, E&H 32.34 Q
4 610 Joanna Snelling Chiltern Harriers AC 32.87 q
5 229 Lila Gardner Windsor, Slough, E&H 33.68 q
6 534 Erin Perez Quane Wycombe Phoenix Harriers 36.23
U13 Girls 200m w+0.7 Final
1 500 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC 28.00
2 647 Jemma Thomson Chiltern Harriers AC 28.61
3 175 Sienna Drummond Wycombe Phoenix Harriers 28.74
4 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 30.21
6 229 Lila Gardner Windsor, Slough, E&H 32.90
6 662 Lizzie Tucker Windsor, Slough, E&H 32.95
7 610 Joanna Snelling Chiltern Harriers AC 33.36
29 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC dns
U13 Girls 800m Time Trials
Race 1
1 550 Madeleine Rae Windsor, Slough, E&H 2:45.52 8
2 714 Gemma Wickham MK Distance Project 2:45.96 9
3 139 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC 2:52.11 13
4 231 Elizabeth Amelia (Lizzie) Garner Marshall Milton Keynes AC 2:53.97 14
5 186 Lucy Edwards Marshall Milton Keynes AC 2:59.46 15
6 516 Savarnah Pandya Chiltern Harriers AC 3:03.29 16
7 681 Amelie Waddington Marshall Milton Keynes AC 3:04.78 17
8 610 Joanna Snelling Chiltern Harriers AC 3:08.98 18
382 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC dnf
Race 2
1 37 Francesca Baxter Chiltern Harriers AC 2:30.15 1
2 220 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:33.37 2
3 722 Rosa Williams Chiltern Harriers AC 2:35.10 3
4 505 Morenike Orimalade Marshall Milton Keynes AC 2:35.54 4
5 576 Annabel Sanders MK Distance Project 2:35.60 5
6 398 Marea Logan Chiltern Harriers AC 2:43.72 6
7 742 Arolape  Benson Wycombe Abbey 2:44.36 7
8 582 Eleanor Shield Chiltern Harriers AC 2:46.43 10
9 528 Madeleine Pearce Marshall Milton Keynes AC 2:47.29 11
10 743 Marta  Chichvarkina Wycombe Abbey 2:49.53 12
U13 Girls 70H w+0.0 Final
1 561 Gabi Riley Chiltern Harriers AC 12.27
2 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 12.53
3 29 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC 13.61
4 399 Olivia London Vale of Aylesbury AC 14.92
5 382 N'dea Lambert Marshall Milton Keynes AC 15.09
6 662 Lizzie Tucker Windsor, Slough, E&H 15.47
7 139 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC 17.20
8 610 Joanna Snelling Chiltern Harriers AC 18.29
U13 Girls High Jump
1 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 1.42
2 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 1.33
3 561 Gabi Riley Chiltern Harriers AC 1.20
4 534 Erin Perez Quane Wycombe Phoenix Harriers & AC 1.10
5 399 Olivia London Vale of Aylesbury AC 1.05
U13 Girls Shot
1 561 Gabi Riley Chiltern Harriers AC 7.26
2 348 Ayesha Jones Marshall Milton Keynes AC 7.16
3 746 Jodie Orogun Wycombe Abbey 6.87
4 29 Maddison Banks Marshall Milton Keynes AC 6.46
5 534 Erin Perez Quane Wycombe Phoenix Harriers & AC 5.48
6 500 Hope Oguidi Marshall Milton Keynes AC 5.41
7 229 Lila Gardner Windsor, Slough, E&H 4.98
8 662 Lizzie Tucker Windsor, Slough, E&H 3.56
U13 Girls Discus
1 174 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 17.68